Kvôli jednej chybe na Facebooku prišiel tento párik o všetko

Zdieľať
Parik.jpg

Mladý párik sa chcel iba presťahovať. Nepatrnou chybou však prišiel naozaj o všetko. Treba byť opatrní, pretože sa to môže stať skutočne hocikomu.  

Britský párik Mark Higgins a Becky Szenk dostal lekciu, na ktorú nikdy v živote nezabudne. Stratil totiž všetok svoj majetok a to kvôli jednej triviálnej chybe. Upozorňuje teraz ľudí, aby boli obozretní, pretože rovnaká vec sa môže stať hocikomu.

Zena 3.jpg

Párik sa chcel presťahovať do nového bytu. 22-ročná Becky hľadala preto sťahovaciu spoločnosť prostredníctvom Facebooku. A podarilo sa jej to naozaj rýchlo. Spoločnosť, ktorá sa jej ozvala, pôsobila profesionálne, mala zverejnené rôzne fotky a tiež mnoho pozitívnych recenzií. Becky preto cítila, že prebehne sťahovanie bezpečne a zoznámila sa s človekom, ktorý sa predstavil ako Lee Green.

Keď prišlo k sťahovaniu, dvaja muži prišli s dodávkou a naložili do nej všetko, čo bolo v byte. Trvalo im to iba 45 minút. „Chodili do bytu a von z bytu. Mysleli sme si, že sú to profesionáli“, hovorí Becky o mužoch, ktorí boli veľmi zdvorilí. Keď bol byt prázdny a auto plné, „sťahováci“ zmizli, ale nikdy neprišli na novú adresu mladého páru.

Parik 1.jpg

Všetko, čo mali v byte, bolo zrazu preč. Nábytok, oblečenie, dokumenty a všetky rodinné fotografie, celý ich život zmizol navždy. „Nikdy v mojom živote som tak nekričala, ako v tento deň. Bola som tak zúfalá, vzali môj zásnubný prsteň a dokonca aj moju detskú hračku.“ Jediná vec, ktorú nezobrali, bola ich televízia. Tú si prepravovali sami, lebo sa báli, že by sa mohla rozbiť.

Byt.jpg

„Úplne nám zlomili srdce. Môžeme si kúpiť nový nábytok, ale naše osobné veci nemôžu byť nikdy a ničím nahradené“, hovorí pár. Táto viac než odvážna krádež je veľmi šokujúca, súčasne však alarmujúca pre všetkých ostatných. Sociálne siete sa stávajú súčasťou nášho každodenného života, nesmieme preto zabúdať, kto a čo všetko sa tu môže skrývať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom