Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

La Graciosa a La Tabarca. Dva španielske ostrovy, ktorým sa koronavírus stále vyhýba

La Tabarca
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
La Tabarca www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Španielsko bolo po USA, Číne a Taliansku štvrtou krajinou sveta, ktorá bola najhoršie zasiahnutá pandémiou koronavírusu. Napriek tomu však v Španielsku nájdete oblasti, ktorým sa choroba COVID-19 vyhýba oblúkom. Ide o dva malé ostrovčeky La Graciosa a La Tabarca, kde doteraz ani jeden z obyvateľov nebol pozitívne testovaný na koronavírus.

Na španielskom ostrove La Tabarca, ktorý sa nachádza 22 kilometrov od mesta Alicante v stredomorských vodách Valencijského spoločenstva, v súčasnosti žije zhruba šesťdesiatka obyvateľov. V minulosti sa na tomto najmenšom ostrove Španielska s rozlohou 0,3 kilometra štvorcových často cítili veľmi izolovaní. Teraz sú za túto izoláciu vďační.

Odlúčenosť na mori totiž obyvateľom La Tabarcy hrá do kariet. Tento ostrov, ktorý sa stal v predchádzajúcich rokoch vyhľadávanou turistickou destináciou, nemá jedinú potvrdenú nákazu novým koronavírusom.

La Tabarca sa uzavrela turistom

„Ostrov La Tabarca je pre turistov a ľudí, ktorí tu nemajú trvalé bydlisko, uzavretý. Nikto nepovolaný sa naň teda loďou nedostane,“ uviedol José Ramón González zo španielskeho ministerstva bezpečnosti.

A ako to majú ostrovania z La Tabarcy s nákupom? Po predchádzajúcom dohovore sa na svojich lodiach prepravujú do mesta Santa Pola, ktoré sa nachádza na susednom ostrove Toto. Na nákup pritom smie iba jeden člen z rodiny, a to v konkrétny deň, ktorý pre neho vyhradili úrady.

Jediný potvrdený prípad choroby COVID-19 zatiaľ nezaznamenal tiež ôsmy obývaný ostrov Kanárskeho súostrovia s názvom La Graciosa. Tento ostrov má rozlohu 29 kilometrov štvorcových a žije na ňom zhruba 700 stálych obyvateľov.

Každý rok tento ostrov navštívi zhruba 25-tisíc turistov, preto je veľmi prekvapujúce, že sa naň nový koronavírus doteraz nedostal.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 23. septembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: