Legendárne siamské dvojčatá Lori a George nás opustili! Čo sa stalo?

Zdieľať
268475_obit_schappell_twins_35903 640x420.jpg

Dvojica sa narodila s čiastočne zrastenými lebkami a mali spoločné dôležité cievy a 30 percent mozgu, konštatuje Guinnessova kniha rekordov.

Najstaršie siamské dvojčatá na svete Lori a George Schappellovci vo veku 62 rokov zomreli v Nemocnici Pensylvánskej univerzity. Dvojčatá zomreli 7. apríla. Príčinu ich smrti zatiaľ nezverejnili. Informuje o tom web Sky News.

Dvojica sa narodila s čiastočne zrastenými lebkami a mali spoločné dôležité cievy a 30 percent mozgu, konštatuje Guinnessova kniha rekordov. Od roku 2022 boli najstaršími žijúcimi siamskými dvojčatami na svete.

George, ktorého pri narodení tiež vyhlásili za dievča a dali mu meno Dori, v roku 2007 vyhlásil, že sa cíti byť mužom a prijal nové meno. Boli tak aj prvými zrastenými dvojčatami, ktoré sa narodili s rovnakým pohlavím, ale zomreli s odlišným.

Dvojčatá Lori a George sa vzopreli všetkým lekárskym prognózam, ktoré hovorili, že sa nedožijú 30 rokov, a dokázali žiť samostatný život napriek tomu, že boli spojené. George úspešne pôsobil ako country spevák, zatiaľ čo Lori vyhrávala trofeje v bowlingu, uviedla Guinnessova kniha rekordov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom