Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Legendárne stratené krajiny: Počuli ste už o Lemurii či Shambale?

8lnq4q1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: i.imgur.com
reklama:
reklama:

Už po tisícročia si cestovatelia rozprávajú príbehy o jedinečných stratených svetoch a legendy o skrytých kráľovstvách. Mnoho z týchto príbehov pretrvalo dodnes.

Prvé príbehy o neuveriteľných výpravách do tajných kráľovstiev a zvláštnych civilizácií vznikli v dobe, kedy bolo ešte skoro všetko neznáme a nové a všetko mohlo byť možné. Od Platónovej Atlantídy po Mandevillského človeko-psa.  Keď v roku 1726 vyšla kniha Gulliverove cesty, väčšina sveta, hlavne Austrália, Afrika, Severná Amerika a veľká časť Ázie, ostávali neodhalené. Neskôr, v polovici 19. storočia, romány o „stratených svetoch“ tvorili väčšinu vtedy publikovaných diel. Autormi boli Jules Verne, H.Rider Haggard, Arthur Conan Doyle a H.G. Wells, ktorí sa stali hviezdami, hoci vtedy už ľudia vedeli, že žiadne miesto v ich dielach nikdy neexistovalo.

LEMURIA

By mala byť kontinent obmývaný moriami a ležiaci pod Indickým alebo Pacifickým oceánom. Madam Blavatsky tvrdila, že Lemuriáni sú opiciam podobní obri s telepatickými schopnosťami. Lemuria mala zaniknúť pred 12000 rokmi kvôli obrovskému zemetraseniu a potopiť sa do mora.

Map.jpg
listverse.comFoto: listverse.com

SHAMBALA

Je meno pre mystickú krajinu ležiacu medzi zasneženými horami so zlatým mestom v strede. Väčšina expedícií do Shambaly bola neúspešná, členovia sa stratili. Raz jeden mních povedal, že Shambala patrí do inej dimenzie a len ten, kto je duševne pripravený, je schopný nájsť ju.

EL DORADO

Keď Španieli v 16. storočí kolonizovali Mexiko, počuli chýry o úžasnom meste plnom zlata, ktoré riadil kráľ – kňaz El-Dorado, ktorého telo malo byť tiež pokryté zlatom. Francisco Pizarro si kruto a krvavo podrobil civilizáciu Inkov a našiel zlato, ale na jeho škodu, keďže bol kvôli nemu v roku 1541 zavraždený.

Existuje viacero faktov, ktoré túto legendu podporujú, ale neexistujú žiadne poriadne dôkazy o tom, že bájne zlaté mesto existovalo. Ale aj dnes je na svete mnoho nadšencov, ktorí tvrdia, že El Dorado je stále skryté a čaká na svoje objavenie.

El dorado.jpg
markb4.files.wordpress.comFoto: markb4.files.wordpress.com

AVALON

Je legendárny ostrov, miesto, kde kráľ Artuš získal meč Exkalibur a aj zomrel. V mnohých legendách Artuš nikdy nezomrel a podľa nich sa vráti, aby zas viedol ľud do boja. Avalon býva spájaný s Glastonbury, pretože mnísi z tohto opátstva tvrdia, že našli telá Artuša a jeho kráľovnej a našli sa listiny, podľa ktorých sa opátstvo Glastonbury kedysi nazývalo Ostrovom Avalonu.

Lake_of_avalon.jpg
vignette1.wikia.nocookie.netFoto: vignette1.wikia.nocookie.net

ATLANTÍDA

Asi najznámejšie stratené miesto na svete je Atlantída. Mala byť pred 10000 rokmi zničená mohutným zemetrasením a povodňou. Fanatici sú presvedčení, že naozaj existovala a zahŕňala časť Afriky, Ázie, Európy a Ameriky. Podľa iných tí, ktorí skazu prežili, cestovali a postavili Stonehenge a pyramídy. Veľa ľudí verí, že Atlantída ležala na Kréte, ktorej civilizácia bola zničená výbuchom sopky. Mnohí ju hľadajú na dne morí a oceánov a iní len snívajú, ako asi mohla vyzerať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 3. septembra 2016Zdroj listverse.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: