Lekár predpovedá Schumacherovi vyzdravenie! Kedy bude Schumi v poriadku?

Zdieľať
Schumacher Injured
FILE - In this Friday, Jan. 13, 2006 file photo, Ferrari driver Michael Schumacher of Germany speeds down a course in Madonna di Campiglio, Italy. Schumacher is in this Italian Alps ski resort for the yearly meeting between Ferrari drivers and the press. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock. (AP Photo/Luca Bruno, File)

Francúzsky lekár, ktorý ošetroval Michaela Schumachera po jeho vážnej nehode na lyžiarskom svahu predpovedá sedemnásobnému majstrovi sveta formuly 1 vyzdravenie v horizonte nasledujúcich troch rokov.

Jean-Francois Payen sa o prominentného pacienta staral v nemocnici v Grenobli takmer pol roka. Nedávno navštívil Schumacherovcov v ich švajčiarskom dome. Potvrdil, že Nemec už viac nie je v kóme a jeho stav vykazuje známky pokroku.

„Život po zranení hlavy je o veľmi malých krokoch vpred. Máme nádej, ale musíme jej dať čas,“ povedal Payen pre rozhlasovú stanicu RTL.

Štyridsaťpäťročný Schumacher sa od septembra zotavuje v domácom prostredí. Úspešný pretekár na penzii spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi a 14-ročným synom vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly. Lekári v Grenobli ho po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Preberať ho začali koncom januára, o prebudení informovali v polovici júna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom