Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lekárska komora podporuje povinné očkovanie! Politikov vyzýva k lockdownu!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 22. novembra (SITA) – Česká lekárska komora vyzvala tamojších politikov, aby v krajine čo najrýchlejšie zaviedli lockdown. Ako uviedol web TV Nova s odvolaním sa na tlačovú správu komory, lekári zároveň vyhlásili, že podporujú povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí starších ako 18 rokov.

Podľa Českej lekárskej komory je momentálna situácia v krajine mimoriadne vážna. „Vyzývame politikov, aby v najkratšom možnom čase zaviedli celoštátne platné opatrenia smerujúce k zníženiu kontaktu medzi ľuďmi, ktoré sú označované ako lockdown,“ uviedla komora.

Lekári taktiež volajú po neobmedzovaní ľudí, ktorí sú riadne zaočkovaní alebo preukázateľne prekonali COVID-19 v uplynulých šiestich mesiacoch. Zároveň súhlasia so zavedením povinného očkovania. „Podporujeme prijatie takých legislatívnych zmien, ktoré v čo najkratšom čase umožnia zaviesť v ČR povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre osoby staršie ako 18 rokov,“ píše sa ďalej v stanovisku. S povinným očkovaním súhlasí i hlavná hygienička Pavla Svrčinová. „Očkovanie je jediná možnosť. Osobne by som išla i cestou povinného očkovania,“ vyhlásila v pondelkovom rozhovore pre Radiožurnál2.

Epidémia v Česku sa v ostatných dňoch zrýchlila. V sobotu potvrdili 14 402 prípadov koronavírusu, najviac za voľný deň od začiatku epidémie. Sedemdňová incidencia prípadov na 100-tisíc obyvateľov je momentálne na hodnote 978 nakazených.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 22. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: