Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lengvarský: Núdzový stav nie je vylúčený, ale …

Lengvarsky2_sita.webp
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) – Vyhlásenie lokálneho núdzového stavu zatiaľ nie je vylúčené. Povedal to na tlačovej konferencii po stredajšom zasadnutí Vlády SR minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. S vládou schváleným návrhom legislatívnych zmien, ktoré majú smerovať k prísnejšiemu dohľadu nad dodržiavaním protipandemických opatrení, je však spokojný. Tie neboli schválené úplne v takej forme, ako ich konzílium odborníkov navrhlo. Minister pripustil, že znenie opatrení sa ešte môže meniť aj vzhľadom na nadchádzajúce rokovanie Národnej rady SR.

„Kľúčové je, aby sa opatrenia dodržiavali,” uviedla na margo vymáhania dodržiavania opatrení ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Zmeny sa v tomto smere budú týkať štátnej sféry, konkrétne Policajného zboru či Ozbrojených síl v súčinnosti s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, ako aj súkromnej sféry, teda zamestnávateľov.

Premiér Eduard Heger sa na tlačovej konferencii poďakoval konzíliu odborníkov za ich návrhy opatrení, ako aj ministrom, ktorí ich veľmi rýchlo implementovali do návrhov legislatívnych zmien. Hovoril tiež o tom, že vládou schválené protipandemické opatrenia boli vytvorené s cieľom zlepšenia situácie v nemocniciach a zachovania fungujúcej ekonomiky v krajine. Heger zároveň vyslovil vďaku zaočkovaným obyvateľom Slovenska, ktorí svojim zodpovedným prístupom prispievajú k rýchlejšiemu ukončeniu pandémie. „So zodpovedným prístupom k očkovaniu vieme túto vlnu zastaviť,” dodal.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 10. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: