Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľudia panikárili. Šokujúca fotografia z Číny obletela svet

Zhoushan
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zhoushan youtube.com
reklama:
reklama:

Niečo také sa jednoducho len tak nevidí! V čínskom meste Zhoushan boli obyvatelia svedkami mimoriadneho pohľadu, o ktorom sa hlasno rozkríklo takmer po celom svete. Obloha bola taká, že niektorí spanikárili. Červená farba bola okamžite spojená so skutočnou apokalypsou.

Čo obyvatelia skutočne videli?

Bolo sa čoho báť? Na web sa dostali mimoriadne fotografie z čínskeho mesta Zhoushan. Môžeme na nich vidieť desivo červenú oblohu. Veľká časť používateľov internetu uviedla, že to bol „apokalyptický“ pohľad. Iní si myslia, že je čas urobiť si zásoby, pretože sa blíži niečo zlé.

Objavili sa aj názory, že to súvisí s pandémiou koronavírusu. Kde je pravda? Ako sa ukazuje, príčinou takého javu je lom svetla. Vzhľadom na to, že mesto má prístavný charakter, mali sa lúče odrážať na lodiach. „Keď sú dobré poveternostné podmienky, viac vody v atmosfére vytvára aerosóly, ktoré sa lámu a rozptyľujú svetlo rybárskych lodí a vytvárajú červenú oblohu,“ uviedol Zhoushan Meteorological Office, citovaný štátnym listom Global Times. V Číne červenú oblohu sledovalo na sociálnej sieti Weibo viac ako 150 miliónov ľudí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 17. mája 2022
reklama:
reklama:
reklama: