Ľudovít Štúr terčom bulváru. Ako by to vyzeralo, keby Štúr žil dnes a bol by celebritou?

Zdieľať
Horizon33_2017 3 27_12 2 29 1.jpg

Ľudovít Štúr je považovaný za jednu z najväčších osobností dejín Slovenska. V škole sa o ňom učíme ako o tvorcovi slovenčiny… To je síce pekné, ale myslím, že nepíšem nič nové, ale každého bavia viac klebety… Čo by o ňom písal dnešný bulvár? Bol by vhodný adept na titulné stránky?  ?

1. Hovorí sa, že mal rád nielen ženskú spoločnosť

Téma jeho sexuálnej orientácie by zapĺňala stránky bulváru asi dosť často. Nezistíme ako to bolo naozaj, no vraj, sa neviazal kvôli tomu, že svoj život chcel venovať národu. Aké šľachetné či len dobrá stratégia?! :-)

2. Adela Ostrolúcka alebo Anička Jurkovičová?!

To, že sa neoženil neznamenalo, že nebol zaľúbený. A vie sa o dvoch ženách, s ktorými randil v rovnakom čase… Žeby bol aj Casanova?! :-)

Giphy 1 7.gif
http://gph.is/2iKgbyT

3. Ambicióznym patrí svet

Napriek tomu, že vyrastal v skromných pomeroch, bez šľachtického pôvodu, sa snažil v napredovaní k cieľom, ktoré si stanovil. A ako už dnes vieme, celkom veľa sa mu ich podarilo aj splniť. Motivátor ako sa patrí.

4. Žurnalista bol tiež dobrý

Ktovie či by sa mu darilo aj v dnešnom online svete, lebo v čase, keď písal nemal až takú veľké konkurenciu…

MODRA: Múzeum ¼udovíta Štúra
SITA/AP

5. Kultúrny a módny idol

Bol takto vnímaný svojimi kolegami, čo sa dozvedáme z ich kníh, článkov, zápiskov a publikácií venovaných práve Štúrovej osobe. Veľa ľudí sa inšpirovalo aj jeho vkusom na obliekanie a šatka samozrejme nesmela chýbať :-)

6. Jeho smrť otriasla…

Ako v skutočnosti zomrel? Postrelil sa svojou nešikovnosťou? To nezistíme, ale na túto tému natočil Csaba Molnár študenstký film Poslední dny Ľudovíta Štúra, ktorý sa oplatí si pozrieť.

7. Štúr hipsterom?

Dnes by ho nejeden človek menoval za ikonu hipsterov. Veľká brada a zádumčivý pohľad nesmú chýbať :-)

Giphy 15.gif
http://giphy.com/gifs/beard-glory-COKSb9riBSRaw
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom