Macklemore & Ryan Lewis sú najúspešnejšími skladateľmi!

Zdieľať
Macklemore, Ryan Lewis
Ryan Lewis, left, and Macklemore pose in the press room with their awards for best rap performance and best rap song, for “Thrift Shop,” best rap album for “The Heist” and best new artist at the 56th annual Grammy Awards at Staples Center on Sunday, Jan. 26, 2014, in Los Angeles. (Photo by Dan Steinberg/Invision/AP)

Americký rapper Macklemore a DJ Ryan Lewis sa vo Veľkej Británii stali najúspešnejšími skladateľmi roka 2013. Na prvé miesto zoznamu úspešných skladateľov, ktorý zostavil britský hudobný magazín Music Week na základe ich úspešnosti v britskom singlovom rebríčku, sa dostali vďaka autorstvu hitov Same Love, Can’t Hold Us či Thrift Shop.

Druhým najúspešnejším skladateľom sa stal americký producent a spevák Pharell Williams, ktorý sa podieľal na piesňach Blurred Lines Robina Thicka či Get Lucky skupiny Daft Punk. Za ním sa umiestnil Bruno Mars a jeho produkčný tím The Smeezingtons.

Do prvej päťky zoznamu najúspešnejších skladateľov sa dostal aj Ryan Tedder, člen skupiny OneRepublic a nakoniec Mike Rosenberg známy pod umeleckým menom Passenger. Ten je v rebríčku najlepšie umiestneným Britom. Na ďalších miestach v prvej desiatke sa ešte umiestnili Dan Smith zo skupiny Bastille, švédsky DJ Avicii či skupina Daft Punk.

Duo Macklemore & Ryan Lewis sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2009. Dvojicu tvoria 30-ročný rapper Ben Haggerty a 25-ročný DJ Ryan Lewis. Formácia má na konte debutový album The Heist ( 2012), z ktorého pochádzajú spomínané single Can’t Hold Us, Same Love a Thrift Shop. Skupina získala úspech aj na tohtoročných Grammy, keď ju vyhlásili za nováčika roka. Macklemore & Ryan Lewis triumfovali aj so skladbou Thrift Shop, a to v kategóriách Najlepší rapový výkon a Najlepšia rapová skladba. Štúdiovka The Heist tiež zvíťazila, a to medzi rapovými albumami.

Najúspešnejší skladatelia roka 2012 podľa britského singlového rebríčka:
1. Macklemore and Ryan Lewis
2. Pharrell Williams
3. The Smeezingtons (Bruno Mars, Philip Lawrence a Ari Levine)
4. Ryan Tedder (OneRepublic)
5. Mike Rosenberg (Passenger)
6. Dan Smith (Bastille)
7. Avicii
8. Thomas Bangalter and Guy Manuel (Daft Punk)
9. Jeremy Fraites and Wesley Schultz (The Lumineers)
10. Max Martin

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom