Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Maďarsko čakajú cez víkend voľby. Stane sa Viktor Orbán opäť premiérom?

Orban.jpg
Foto: SITA / AP
reklama:
reklama:

BUDAPEŠŤ 29. marca (SITA/AP) – Maďarská opozícia pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami zmobilizovala viac ako 20-tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja do sčítania hlasov. Ich úlohou tiež bude monitorovať priebeh volieb a hlásiť prípadné nezrovnalosti. Každého dobrovoľníka oficiálne deleguje niektorá zo strán šesťčlennej opozičnej koalície. Dobrovoľníci budú vo volebných miestnostiach sčítavať hlasy po boku zástupcov strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Široká opozičná koalícia liberálnych, stredových a pravicových strán chce mať v každej z viac ako 10-tisíc volebných miestností aspoň dvoch pozorovateľov.

Parlamentné voľby sa v Maďarsku konajú 3. apríla. Premiér Orbán sa v nich uchádza o zvolenie do štvrtého funkčného obdobia. Pravicový politik od svojho nástupu k moci v roku 2010 vládne takmer bez prestávky s podporou dvojtretinových parlamentných väčšín. Prieskumy verejnej mienky však signalizujú, že súboj v nadchádzajúcich voľbách môže byť tesný.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 29. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: