Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Majú sa zatvárať školy? K sporu ministra a regionálnych hygienikov sa vyjadrilo aj konzílium odborníkov!

Branislav Gröhling
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling Foto: SITA/Branislav Bibel
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) – Konzílium odborníkov plne podporuje kroky regionálnych hygienikov v súvislosti s prerušením prezenčnej výučby na školách z dôvodu zabránenia šírenia koronavírusovej infekcie. Uviedli to vo svojom stanovisku. Konzílium si uvedomuje problémy, ktoré spôsobuje prerušovanie prezenčnej výučby. Vníma však zároveň katastrofickú epidemickú situáciu, kolaps nemocníc a strach rodičov o zdravie svojich detí.

Odborníci pripomenuli, že krátkodobé prerušenie prezenčnej výuky sami navrhovali pred dvoma týždňami. Malo trvať sedem pracovných dní a malo byť celoplošné. Dôvodom tohto návrhu bolo, že žiadna trieda sa nedá označiť ako úplne bezpečná, nakoľko deti a mladí ľudia sú najsilnejším vektorom šírenia nákazy. „Cieľom nášho návrhu bolo znížiť prenos nákazy medzi nimi a následný prenos do staršej populácie, ktorá má väčší podiel prípadov končiacich hospitalizáciou a úmrtím. Odmietnutie nášho návrhu situáciu zlepšiť nepomohlo. Naopak, naďalej sa zhoršuje,” vysvetlilo konzílium.

Preto plne podporuje rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktoré v súčinnosti s orgánmi miestnej samosprávy pristupujú k nevyhnutným krokom. „Regionálni hygienici poznajú situáciu na lokálnej úrovni a je ich povinnosťou a poslaním prijímať všetky opatrenia potrebné na záchranu ľudských životov vrátane krátkodobého preventívneho prerušovania prezenčnej výučby,” dodali odborníci.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 3. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: