Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Manželia z Košíc žijú na Zanzibare, vytvorili tam raj pre Slovákov. Domček si môžete kúpiť za pár šupov

Zanzibar
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zanzibar www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

V Afrike rastie dedina, kde sa bude hovoriť po slovensky. Na ostrove Zanzibar, patriacemu Tanzánii, spôsobila stavebný boom česko-slovenská komunita.

Žijú tam aj manželia Lucia (38) a Adrian (50) Gregussovci z Košíc, ktorí začali stavať bungalovy pre krajanov. O malebné domčeky v krásnom prostredí pár metrov od oceánu je veľký záujem.

Sú lacnejšie ako byty na Slovensku.

Napríklad jednoizbový dom na 400 m2 pozemku stojí 35-tisíc eur. Košičania Adrian a Lucia žijú už osem rokov v zahraničí a pred dvoma rokmi sa rozhodli, že sa do svojej vlasti nevrátia, ale postavia si domček niekde na ostrove, kde je stále teplo. „Pôvodne sme mali zamierené na Kanárske ostrovy, tam sú však drahé nehnuteľnosti, tak sme hľadali iné exotické miesto. Nakoniec sme objavili Zanzibar, „prezradila Lucia. Manželia si ostrov v Tanzánii po pár dňoch zamilovali a kúpili si tam pozemok, na ktorom si postavili vysnívaný domček.

Postupne sa tam začali stretávať aj s inými Slovákmi a Čechmi, ktorým pomáhali s organizáciou výletov. Túto zimu však Gregussovci zaznamenali obrovský boom turistov z našej krajiny a od našich západných susedov. „Na severovýchode Zanzibaru v dedinke Pwani Mchangani máme postavené tri bungalovy a krajanom sa ich dizajn veľmi páčil. Okolo nás bolo veľa voľných pozemkov, tak sme si povedali, že skúsime osloviť komunitu Čechov a Slovákov a postavíme pre nich ďalšie domčeky, „doplnila sympatická Košičanka.
Keď manželia zverejnili na sociálnej sieti svoj zámer, stalo sa, čo nečakali. „Za 4 dni boli všetky zarezervované,“ prezradila Lucia. V júli 2021 začali stavať prvú etapu s 15 domčekami. Tie budú skolaudované v decembri 2021 a v januári 2022.

Pre veľký záujem však začnú s výstavbou ďalšej etapy s 12 bungalovmi. „Jednoizbový dom so 400 m² pozemku stojí 35 000 eur a 2-izbový s 550 m² je za 48 000 eur. Na slovenskom trhu je to problém zohnať aj garsónku, „uzavrela Lucia s tým, že výstavba trvá 4 mesiace.

Ceny domov

  • Jednoizbový + 400 m² pozemku – 35 000 eur
  • Dvojizbový + 550 m² pozemku – 48 000 eur
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 18. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: