Manželia zomreli v rovnaký deň po takmer 62 rokoch manželstva

Zdieľať
?????????????
Valentin 2014

Pár sa počas posledných spoločných chvíľ držal za ruky.

BRATISLAVA 5. augusta – Manželia Maxime a Don Simpsonovci z amerického Bakersfield v Kalifornii zomreli v rovnaký deň po takmer 62 rokoch manželstva. „Opustili tento svet spolu,“ povedala médiám ich vnučka Melissa Sloan. Po tom, čo sa jej starej mame trpiacej na rakovinu zhoršil stav a jej starý otec si po páde v júli zlomil bedrovú kosť, ich vnúčatá premiestili do spoločnej miestnosti. „Držali sme ich spolu, postele mali vedľa seba,“ priblížila Sloan. Ako prezradila, pár strávil posledné týždne držiac sa za ruky a pozerajúc si rodinné fotografie.

Maxine napokon zomrela ako prvá, stále držiac manžela za ruku. Vo chvíli, keď vnúčatá vynášali jej telo z miestnosti, skonal aj Don. „Prestal dýchať hneď, ako jej telo opustilo miestnosť. Zomrel štyri hodiny po svojej žene,“ povedala vnučka.

Don a Maxine Simpsonovci sa zoznámili počas hrania bowlingu. Pár sa vzal po pár rokoch známosti, pričom odvtedy manželia robili všetky aktivity spolu. Cestovali a adoptovali si dvoch synov. „Všetko, čo Don chcel, bolo, aby bol so svojou ženou. Zbožňoval moju starú mamu, miloval ju na veky vekov,“ vyhlásila Melissa Sloan.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.people.com a www.turnto23.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom