Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Martina pracuje na luxusnej jachte až 16 hodín denne. Klientom musí plniť aj tie najdivnejšie priania

stevardka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
stevardka www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Mnoho ľudí si myslí, že práca na jachte je zamestnaním snov. Vidia seba na jachte, ako sa plavia na mori, užívajú si teplý slnečný deň a každý deň spoznávajú nové miesta. No a samozrejme za to dostávajú aj zaplatené. Lenže zas taká snová práca to podľa všetkého nie je. Martiny, ktorá v tomto zamestnaní pracuje, má totiž iný názor. Podľa nej je to totiž veľmi náročná práca. Vedúca stevardka miluje more, ktoré je podľa nej „krásne, mysteriózne, divoké a nespútané.“ Práve preto si zvolila túto prácu a stala sa stevardkou na luxusnej jachte. Podľa nej je táto práca ale ako v armáde.

Martina tvrdí, že rovnako ako v armáde, aj pri tejto práci je veľmi dôležitá tvrdá práca, poriadok a disciplína. „Ten, kto sa tým neriadi, nemá čo robiť na palube,“ prezradila Martina, ktorá občas musí plniť klientom aj tie najdivnejšie priania. Prenajatie lode, na ktorej pracuje, stojí približne 100 tisíc eur týždenne. Na loď sa zmestí až 22 hostí, ktorí si môžu oddýchnuť vo vírivke, môžu si užiť masáže, súkromné kino, posilňovňu a bazén. A práca Martiny je postarať sa o to, aby sa klienti mali čo najlepšie a boli pokiaľ možno najviac spokojní.

„Jeden zákazník požadoval vajcia od sliepok, ktoré boli živené iba červami,“ prezradila Martina, ktorá svojim klientom ich prianie musí plniť, prípadne potom musí nájsť alternatívu, aby boli klienti spokojní. Svojmu tímu šéfuje už dva roky a svojich kolegov učí, aby nehovorili slovo nie. „Som naozaj prísna. Každý člen posádky musí byť schopný robiť, čo má,“ prezradila Martina. Denne dokonca pracuje až 16 hodín! „Vstávame o pol siedmej ráno. Musíme byť pripravení servírovať raňajky o pol ôsmej, čo občas trvá až do jedenástej. Potom, čo všetko upraceme a pripravíme obed, čo je obvykle medzi jednou a treťou hodinou popoludní, máme chvíľu voľného času,“ popísala Martina svoj pracovný deň.

„Vždy sa nájde niečo na práci,“ hovorí. No, takže zatiaľ čo ona robí všetko preto, aby boli klienti spokojní, tí si užívajú radovánok. Ona medzitým upratuje, dopĺňa jedlo a stará sa o klientov. Smeny často končia až o 2 hodine ráno. Tak čo na túto prácu hovoríte. Chceli by ste ju robiť?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 13. augusta 2022
reklama:
reklama:
reklama: