Matka a dcéra si splnili sen. Dnes pracujú pre rovnakú spoločnosť a spoločne pilotujú lietadlá

Zdieľať
matka a dcéra
matka a dcéra youtube.com

Ísť v stopách svojich rodičov a mať rovnaké zamestnanie je celkom fajn nápad. Ale ešte lepšie je, že keď sa zaučíme, môžeme s nimi pracovať! Holly Petitt a Keely Petitt sú duo matka-dcéra. Existuje však niečo, čo robí tento vzťah oveľa výnimočnejším, než ostatní rodičia a ich deti.

Matka a dcéra spolupracujú ako pilotky

Southwest Airlines! Matka Holly Petittová je kapitánkou a dcéra Keely Petittová je ko-pilot. Už mali možnosť letieť spoločne a úspešne dokončili let 3658 z Denveru do St. Louis. „Spoznala som túto profesiu a zamilovala som sa do nej, potom si ju zamilovalo aj jedno z mojich detí… Je to neskutočné,“ povedala Holly a podelila sa o svoje skúsenosti zo spolupráce pilotiek. Holly začala svoju kariéru v letectve krátko po vysokej škole. Najprv pracovala ako letuška u iných leteckých spoločností, potom sa rozhodla, že sa lepšie hodí na riadenie lietadla. Sedela na sedadle pilota, keď jej tá myšlienka napadla. Požiadala o licenciu, hoci sa starala o početnú rodinu.

„Posadila som sa tam a cítila som, že to je ono.“ To je to, čo chcem robiť po zvyšok svojho života. Tak som išla domov a povedala o tom svojmu manželovi Toddovi a ten sa smial, pretože sme mali tri deti. Najmladšiemu bol rok, Keely niečo málo cez dva roky a Zoey tri a pol roka. Keď som mala prvú lekciu lietania, manžel povedal: „Dobre, poďme na to.“ A šli sme na to krok za krokom,“ povedala.

Dcéra išla v stopách svojej matky

Dcéra Keely, pozorovala matkinu kariéru. Keď mala 14 rokov, vyhlásila, že aj ona sa chce vydať týmto smerom. Potom požiadala o certifikát a v roku 2019 získala licenciu. Potom tri roky pracovala pre regionálneho dopravcu Horizon Air a v roku 2022 nastúpila do Southwest. „Juhozápadné aerolinky boli vždy mojím cieľom,“ povedala Keely. „Nikdy vlastne nebola iná možnosť. Bol to splnený sen,“ dodala mamička.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom