Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Matka a dcéra si splnili sen. Dnes pracujú pre rovnakú spoločnosť a spoločne pilotujú lietadlá

matka a dcéra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
matka a dcéra youtube.com
reklama:
reklama:

Ísť v stopách svojich rodičov a mať rovnaké zamestnanie je celkom fajn nápad. Ale ešte lepšie je, že keď sa zaučíme, môžeme s nimi pracovať! Holly Petitt a Keely Petitt sú duo matka-dcéra. Existuje však niečo, čo robí tento vzťah oveľa výnimočnejším, než ostatní rodičia a ich deti.

Matka a dcéra spolupracujú ako pilotky

Southwest Airlines! Matka Holly Petittová je kapitánkou a dcéra Keely Petittová je ko-pilot. Už mali možnosť letieť spoločne a úspešne dokončili let 3658 z Denveru do St. Louis. „Spoznala som túto profesiu a zamilovala som sa do nej, potom si ju zamilovalo aj jedno z mojich detí… Je to neskutočné,“ povedala Holly a podelila sa o svoje skúsenosti zo spolupráce pilotiek. Holly začala svoju kariéru v letectve krátko po vysokej škole. Najprv pracovala ako letuška u iných leteckých spoločností, potom sa rozhodla, že sa lepšie hodí na riadenie lietadla. Sedela na sedadle pilota, keď jej tá myšlienka napadla. Požiadala o licenciu, hoci sa starala o početnú rodinu.

„Posadila som sa tam a cítila som, že to je ono.“ To je to, čo chcem robiť po zvyšok svojho života. Tak som išla domov a povedala o tom svojmu manželovi Toddovi a ten sa smial, pretože sme mali tri deti. Najmladšiemu bol rok, Keely niečo málo cez dva roky a Zoey tri a pol roka. Keď som mala prvú lekciu lietania, manžel povedal: „Dobre, poďme na to.“ A šli sme na to krok za krokom,“ povedala.

Dcéra išla v stopách svojej matky

Dcéra Keely, pozorovala matkinu kariéru. Keď mala 14 rokov, vyhlásila, že aj ona sa chce vydať týmto smerom. Potom požiadala o certifikát a v roku 2019 získala licenciu. Potom tri roky pracovala pre regionálneho dopravcu Horizon Air a v roku 2022 nastúpila do Southwest. „Juhozápadné aerolinky boli vždy mojím cieľom,“ povedala Keely. „Nikdy vlastne nebola iná možnosť. Bol to splnený sen,“ dodala mamička.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 5. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: