Michaela Jacksona opäť obvinili zo sexuálneho zneužívania!

Zdieľať
Michael Jackson
FILE - In this Feb. 24, 1988 file photo, Michael Jackson leans, points and sings, dances and struts during the opening performance of his 13-city U.S. tour, in Kansas City, Mo. The owners of technology used to create holograms of deceased celebrities on Thursday May 15, 2014, sued Jackson's estate and the producers of Sunday's Billboard Music Awards trying to block any use of their technology to generate a Jackson hologram during the show. (AP Photo/Cliff Schiappa, file)

Zosnulý kráľ popu údajne štyri roky zneužíval maloletého chlapca

BRATISLAVA 6. augusta – Zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona opäť obvinili zo sexuálneho zneužitia. Žalobu na hudobnú legendu podali v pondelok právnici 36-ročného Jamesa Safechucka, ktorý tvrdí, že ho kráľ popu zneužíval po tom, čo spolu v 80. rokoch nakrútili reklamný spot. Safechuck mal vtedy desať rokov.

„Jackson sa vypočítavo snažil Safechucka a jeho rodičov presvedčiť o svojej ochrane a serióznosti, no pravda bola iná,“ píše sa v žalobe. „Jacksonovi sa podarilo sexuálne zneužiť Safechucka, pričom ho tiež presvedčil o tom, že ide o lásku. Po prvom incidente začal Safechuck pravidelne spávať v posteli obžalovaného, až do konca turné Bad v roku 1988,“ pokračuje súdny dokument, ktorý tiež uvádza, že spevák zneužil Safechucka počas štyroch rokov takmer stokrát.

Právnici zastupujúci spevákovu pozostalosť obvinenia odmietajú. Súd medzičasom požiadali, aby žalobu zrušil. „Veríme, že súd zamietne tvrdenia pána Safechucka, ktorý sa chce len obohatiť,“ povedal pre portál E! Online právnik Howard Weitzman. „Táto osoba prišla s obvineniami päť rokov po úmrtí speváka, viac ako dvadsať rokov po údajných udalostiach, a ktorá už raz pod prísahou vypovedala, že ju Jackson nijako nezneužil,“ dodal tiež Weitzman. Súd sa bude prípadom zaoberať 4. septembra.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, sa narodil 29. augusta 1958. V 60. rokoch minulého storočia začal vystupovať v súrodeneckej skupine The Jackson 5. Neskôr odštartoval sólovú kariéru. Kráľ popu, ako ho označujú, vydal desať štúdiových albumov ako napríklad Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991) či HIStory: Past, Present and Future, Book I (1995), pričom podľa odhadov predal viac ako 400 miliónov kópií nahrávok. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne Billie Jean a Beat It, ale aj Thriller, Bad, Man In The Mirror, Dirty Diana, Black Or White, You Are Not Alone či Earth Song. Na konte má 15 cien Grammy a to vrátane Grammy Legend Award a Grammy za celoživotný prínos. Získal aj stovky ďalších ocenení. Jackson zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Počas svojho života čelil viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania maloletých, súdy mu však vinu nepreukázali.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.independent.co.uk a uk.eonline.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom