Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Miesta na zemi, kde neplatia vôbec žiadne zákony

Somálsko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Somálsko www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Dokážete si to predstaviť? Aby niekde neplatili zákony? Je ľahké hovoriť o zákonoch negatívne, ale nedá sa poprieť, že sú niekedy nevyhnutné. No v prípade, že ste zvedaví, aké by to bolo žiť v krajine bez zákonu, tak nám dovoľte predstaviť vám sedem miest, kde žiadne zákony neexistujú. Niektoré z nich znejú dobre, niektoré naopak otrasne.

Unmanaged Afganistan

Táto oblasť na hraniciach Afganistanu a Pakistanu sa skladá z federálne spravovaných kmeňových častí a nespadá pod žiadnu vládu. Pretože je táto oblasť oficiálne pod správou Pakistanu, samotný štát urobil len málo preto, aby svoju moc uplatnil. Preto sa toto územie stalo ohniskom militantnej činnosti.

Západná Sahara

Je jedna z najmenej osídlených oblastí na svete. S jednoduchým priemerom dvoch ľudí na kilometer štvorcový, nie je divu, že tu neexistujú žiadne zákony. Technicky je územné samosprávne.

Medzinárodné vody

Medzinárodné vody sú vodné útvary, cez ktoré prechádzajú medzinárodné hranice. Takýmito útvarmi môžu byť oceány, veľké morské ekosystémy, uzavreté a polouzavreté more, ústia riek, rieky, jazerá, podzemné vodné sústavy, mokrade. Ani tu nefungujú žiadne zákony.

Somálsko

Somálsko si prešlo v posledných dekádach radou problémov. V roku 1991 bola rozpustená centrálna vláda a od tej doby sa občianska vojna len zhoršuje. Napriek tomu, že v roku 2012 Somálsko ustanovilo novú vládu, situáciu to nevyriešilo. Je tu nespočetné množstvo pirátov, ktorí i naďalej spôsobujú obrovské problémy v somálskych vodách.

Ballenyho ostrovy

Tieto ostrovy  technicky patria do Nového Zélandu, ale v súčasnej dobe tam nikto nie je a neexistujú žiadne pokusy o jeho kolonizáciu. Nie je jasné, prečo sa ľudia z Nového Zélandu nesnažia túto oblasť osídliť, možno kvôli zime, ale to, že v tejto oblasti nikto nežije, znamená, že tu neexistujú žiadne zákony, pretože nemajú pre koho existovať.

Slab city

V štáte v Kalifornii je v tomto hippie-centrickom meste asi 150 trvalých obyvateľov a väčšina z nich žije v táboroch alebo stanoch. Sú hrdí na sebestačnosť a nazývajú sa Slab city „posledné voľné miesto na zemi“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 14. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: