Miláčik ženských sŕdc Ed Sheeran a všetko, čo ste o ňom možno nevedeli

Zdieľať
profil eda sheerana

Ešte pred pár rokmi sme o ňom nič nepočuli. Teraz je Ed Sheeran jeden z najúspešnejších hudobníkov na svete. 

Kto je Ed Sheeran

Ed Sheeran, celým menom Edward Christopher Sheeran, je úspešný anglický spevák, skladateľ a hudobník. Hudbu začal nahrávať v roku 2004, začal ju študovať a do siedmich rokov sa dostavil prvý úspech v podobe debutového albumu s názvom + („plus“).

Svoje detstvo strávil vo Framlinghame. V roku 2008 opustil školu a presťahoval sa do Londýna, aby mohol lepšie rozbehnúť svoju hudobnú kariéru. V roku 2011 vydal nezávislé EP s názvom No. 5 Collaborations Project, vďaka ktorému si ho všimol Elton John a Jamie Foxx. Po tom, čo podpísal zmluvu s vydavateľstvom Asylum Records, vydal 9. septembra 2011 spomínaný debutový album + („plus“).

Ed sa stal populárnym v zahraničí v roku 2012. V USA to bolo vďaka spolupráci s Taylor Swift na jej piesni z albumu Red. Jeho druhý štúdiový album, x („multiply“), bol vydaný 23. júna 2014. Dostal sa na prvú priečku v Spojenom kráľovstve aj v USA.

Tretí štúdiový album s názvom ÷ („divide“) vyšiel 3. marca 2017. Single z albumu „Shape of You“ a „Castle on the Hill“ boli vydané 6. januára 2017.

Ed Sheeran – Shape of You

Ocenenia

Singel „The A Team“ získal cenu Ivora Novella za najlepšiu pieseň, čo sa týka hudby a textu. V roku 2012 vyhral ocenenia Brit Awards v kategórii najlepší britský sólový umelec a britský prelomový akt.  Pieseň „The A Team“ bola v roku 2013 nominovaná na Cenu Grammy za pieseň roka. V roku 2015 album x vyhral cenu Brit Award v kategórii „Album roka“ a obdržal cenu Ivora Novella v kategórii „Skladateľ roka“. Jeho singel „Thinking Out Loud“, vyhral v roku 2016 dve ceny Grammy v kategórii Pieseň rokaNajlepší sólový popový výkon.

Život Eda Sheerana

Ed ako malý musel bojovať s viacerými nedostatkami, ktoré mu znepríjemňovali život. Bola to nielen jeho netypická farba vlasov, ale najmä jeho koktanie či veľké dioptrické okuliare. Preto hľadal útechu práve v hudbe, ktorá mu pomáhala prekonávať toto ťažké obdobie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Je známe, že na niekoľko mesiacov sa z neho stal dokonca bezdomovec. Bol nútený prespávať v metre, u známych na zemi alebo na lavičkách v parkoch. Častokrát nemal žiadne peniaze, a to dokonca ani na jedlo. Tieto skutočnosti ho však vyformovali do takej osobnosti, akou je dnes.

Jeho náhla sláva si však v 20-tich rokoch vyžiadala svoju daň. Ed sa začal až príliš prispôsobovať tomuto priemyslu, až podľahol užívaniu zakázaných látok. Práve kvôli tomu sa spevák na jeden rok vytratil zo speváckej scény.

Ed povedal: “Sústredil som sa na prácu a ja nemôžem robiť pod vplyvom, nemôžem písať pesničky pod vplyvom, nemôžem hrať pod vplyvom – takže čím viac som pracoval, tým menej som bol závislým. Makal som celý život, aby som sa dostal tam, kde som a nemôžem to všetko stratiť kvôli niečomu, čo robíte vo voľnom čase.”

Bol to však Elton John, ktorý Eda z tejto „šlamastiky“ dostal. Porozprával mu totiž príbehy zo svojej drogovej minulosti, keď bol na kokaíne a alkohole. Tie Eda tak vystrašili a otvorili mu oči, že už v tom ďalej nepokračoval a venoval sa naplno svojej kariére.

Svadba

Edovou životnou láskou sa stala Cherry Seaborn. Chodili spolu do školy a dlhé roky boli dobrými priateľmi. Až potom sa z nich stal zamilovaný pár. Svoje zásnuby oznámili v decembri a najnovšie sa verejnosť pred nejakým časom dozvedela, že sa tajne vzali. Ed si svoje súkromie stráži a preto nemal problém utajiť aj svoju vlastnú svadbu.

Ed Sheeran – Perfect

Ed Sheeran – Praha

Svetový hudobník Ed Sheeran sa budúci rok v júli opäť vráti do metropoly Českej republiky. Čerstvý držiteľ Radu britského impéria, štvornásobný držiteľ Grammy a pätnásobný víťaz BRIT Awards vystúpi 7. júla 2019 v Prahe.

Ed Sheeran do Prahy zavíta v rámci európskeho turnéDivide 2019. Do Českej republiky sa hudobník vracia po štyroch rokoch od svojej premiéry v pražskej Tipsport Aréne.

Zaujímavosti o Edovi Sheeranovi

– dátum narodenia – 17. február 1991

– miesto narodenia – Hebden Bridge, West Yorkshire, Anglicko

– hudobný žáner – pop, akustika, folk

– výška – 1,73 m

– rodičia – Imogen SheeranJohn Sheeran

– má staršieho brata Matthewa, ktorý je skladateľ klasickej hudby

– bol vychovaný v katolíckej rodine a od štyroch rokov spieval v miestnom kostolnom zbore

– strávil veľa času ako predskokan na turné Taylor Swift, s názvom The Red Tour v Severnej Amerike

– Ed nezanedbáva ani hereckú kariéru, keď sa dokonca objavil v sérii Hry o tróny

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom