Ministerka kultúry pod paľbou kritiky! Opozícia chce jej odvolanie

Zdieľať
265316_65c36e4522961816552869 640x420.jpg

Opozícia v Slovenskom parlamente iniciovala návrh na vyslovenie nedôvery ministerke kultúry Martine Šimkovičovej, ktorú obviňuje z nekompetentnosti a šírenia nenávisti.

O návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nom. SNS) sa začne rokovať v piatok ráno. Jej odvolávanie iniciovalo hnutie Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita. Odôvodnili ho nekompetentnosťou ministerky. Podľa nich Šimkovičová šíri nenávisť a nerozumie ničomu, čo je súčasťou jej rezortu.

Ministerka kultúry vracia svojou rétorikou, krokmi a zámermi rezort kultúry minimálne 30 rokov dozadu. Kultúrnu doménu štátu chápe predovšetkým ako ,kultúru slovenského ľudu´, ktorá má byť ,slovenská a žiadna iná´ a odmieta ,zmiešavanie iných kultúr´,“ uvádzajú opoziční poslanci v návrhu.

Podčiarkli, že petíciu za odvolanie ministerky podpísalo takmer 190-tisíc ľudí a „542stala sa jednou z najúspešnejších verejných podpisových akcií v slovenských dejinách“. Opoziční poslanci poukazujú tiež na to, že Šimkovičovej chýba odbornosť, predošlé skúsenosti v kultúre, profesionálny kredit, potrebný prehľad o rezorte či akákoľvek riadiaca skúsenosť.

Parlament mal o návrhu na odvolanie ministerky Šimkovičovej rokovať ešte v polovici februára, avšak koalícia zamedzila otvoreniu mimoriadnej schôdze.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom