Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ministerstvo varuje: Do tejto krajiny radšej necestujte!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) – Rezort diplomacie vydal pre Etiópiu odporúčanie tretieho stupňa, teda necestovať do určitých oblastí Etiópie. Dôvodom je bezpečnostná situácia vo viacerých oblastiach tejto africkej krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Situácia v Etiópii je nepredvídateľná najmä v dôsledku etnicky motivovaných násilných incidentov. Na severe krajiny je rozsiahly ozbrojený konflikt, ktorý môže ohroziť aj bezpečnosť hlavného mesta Addis Abeba. „Vláda Etiópie vyhlásila od 2. novembra 2021 výnimočný stav na celom území Etiópie na 6 mesiacov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR preto odporúča slovenským občanom necestovať do krajiny s výnimkou nevyhnutných prípadov, pričom odporúčame zdržiavať sa iba v Addis Abebe,“ spresňuje MZVEZ SR.

Rezort diplomacie navyše odporúča návštevníkom, aby aj v metropole Etiópie dbali na maximálnu obozretnosť, keďže tam rapídne stúpa miera kriminality a dochádza aj k útokom a okrádaniu cudzincov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 8. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: