MISS: Novou Miss Slovensko je 18-ročná Laura Longauerová

Zdieľať
MISS SLOVENSKO: Finále súaže krásy
Zľava: Prvá vicemiss Lucia Semanková, Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová a druhá vicemiss Michaela Nguyenová poèas finále súaže krásy Miss Slovensko 2014. Bratislava, 12. apríl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Titul slovenskej kráľovnej krásy si v sobotu večer domov odniesla iba 18-ročná Laura Longauerová z Detvy. Prvou vicemiss a zároveň Miss Sypatia sa stala Lucia Semanková, tretie miesto patrí Michaele Nguyenovej

Víťazkou 19. ročníka súťaže krásy Miss Slovensko sa stala len 18-ročná maturantka Laura Longauerová z Detvy. Tanečnica folklórneho súboru si korunku krásy prebrala od Miss Slovensko 2013 Karolíny Chomistekovej, ktorá sa počas večera predstavila i v úlohe talentovanej huslistky.

MISS SLOVENSKO: Finále súaže krásy
Finalistka Miss Slovensko 2014 èíslo 4 Laura Longauerová poèas finále súaže krásy Miss Slovensko 2014. Bratislava, 12. apríl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Prvou vicemiss Slovensko 2014 sa stala 22-ročná Lucia Semanková, ktorá získala aj najviac diváckych hlasov a domov si odniesla i titul Miss Sympatia spolu so štýlovým skútrom Vespa. Druhou vicemiss sa stala Michaela Nguyenová, ktorá získala aj tituly Miss Pierot, Miss Press a Miss Internet.

Rozhodovanie poroty bolo podľa riaditeľky súťaže a zároveň predsedníčky poroty Magdy Šebestovej jednoznačné. „Takmer jednoznačne sme sa zhodli na každej jednej,“ prezradila o víťazkách Šebestová. Nová Miss Slovensko bola vraj jej favoritkou počas celého obdobia príprav na samotné finále.

Slávnostné finále Miss Slovensko 2014 sa tento rok nezaobišlo bez problémov. Organizátori mali plné ruky práce, keď na poslednú chvíľu museli hľadať náhradu za plánovaného moderátora galavečera – českého speváka Davida Krausa. Prekvapujúcim hostiteľom priameho prenosu sa napokon stal rozhlasový moderátor Michal Sabo, ktorý mal v sobotu večer na živom televíznom prenose premiéru. Pre agentúru SITA prezradil, že už bol na ceste na iné podujatie mimo hlavného mesta, keď ho organizátori súťaže krásy zavolali späť do Bratislavy. Napriek „bojovým“ podmienkam však priamy prenos, ktorý vysielala TV JOJ, zvládol bez veľkých problémov či zaváhaní.

MISS SLOVENSKO: Finále súaže krásy
Finalistka Miss Slovensko 2014 èíslo 4 Laura Longauerová poèas finále súaže krásy Miss Slovensko 2014. Bratislava, 12. apríl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Pôvodný moderátor večera, ktorý podľa organizátorov náhle ochorel, napokon vystúpil vo svojom hudobnom čísle a dvanásť finalistiek podporil vystúpením pri tradičnej promenáde v plavkách. Tie dievčatám na mieru vytvorila slovenská návrhárka Jana Jurčenko. V ďalšej časti finálového programu sa finalistky predstavili vo veľkolepej módnej šou s názvom Candyland, ktorá bola plná farieb, energie a cirkusových prvkov. Modely pre túto časť prehliadky vytvorili známe modelky Mária Zelinová a Romana Škamlová z tvorivého zoskupenia Nuppl.

Prekvapujúcou novinkou bola prehliadka spodnej bielizne s provokatívnymi korzetmi či sexy pančuchami, ktorú na dvanástich finalistkách styloval dizajnér Robert Bartolen. V ďalšej časti šou sa spolu s finalistkami na hravej farebnej scéne predstavila i tanečná skupina The Pastels, ktorá dokonale doplnila prehliadku inšpirovanú street styleom.

Okrem Davida Krausa a tanečníkov z The Pastels počas finálového galavečera Miss Slovensko 2014 vystúpil i známy český hudobník Janek Ledecký či Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková, ktorá sa prvýkrát predstavila v úlohe husľovej sólistky. „Husličky sú také moje tajné hoby. Na husle hrám od mojich siedmich rokov a veľmi som sa potešila, že Magduška – riaditeľka súťaže Miss Slovensko – mi umožnila vystúpiť v programe Miss Slovensko 2014,“ povedala Chomisteková, ktorá s podobným číslom zožala veľký úspech na minuloročnej súťaži Miss World. „V čiastkovej talentovej súťaži Miss World som sa dostala do finále,“ uviedla Miss Slovensko 2013.

Hlavné ceny si finalistky Miss Slovensko tento rok netradične neprevzali v róbach od svetových ani domácich dizajnérov. Elegantné večerné šaty v nevinnej bielej farbe do súťaže zabezpečili bývalé víťazky Miss Slovensko Lucia Povrazníková a Vladimíra Hreňovčíková. Zapojenie bývalých finalistiek a víťaziek súťaže krásy bolo príznačné pre celý tohtoročný finálový večer. Bývalé Missky sa postarali o módne kolekcie, produkciu a v prípade Karolíny Chomistekovej aj o program galavečera Miss Slovensko 2014. „Ja som chcela, aby sme si pripomenuli, že súťaž Miss Slovensko nie je len o samotnej kráse, ale že sú tu šikovné dievčatá, ktoré sa v budúcnosti nestratia,“ uviedla riaditeľka súťaže Magda Šebestová.

O udelení titulov rozhodla porota v zložení Peter Theiss s manželkou Laurou, Alena Pallová, Filip Hrivňák, Lucia Hablovičová, Marcel Grega a predsedníčka, riaditeľka súťaže Miss Slovensko, Magdaléna Šebestová. Výťažok z hlasovania o Miss Sympatia poputuje na konto Detského kardiocentra na bratislavských Kramároch, prvého zariadenia svojho druhu na Slovensku.

MISS SLOVENSKO: Finále súaže krásy
Pohľad na finálovú dvanástku finalistiek poèas finále súaže krásy Miss Slovensko 2014. Bratislava, 12. apríl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Víťazka súťaže Miss Slovensko 2014 získala honorovanú zmluvu od produkčného domu Forza, automobil, mezonetový byt v Bratislave na jeden rok a množstvo ďalších cien. Bude tiež reprezentovať Slovensko na prestížnej súťaži Miss World, ktorá sa tento rok uskutoční vo Veľkej Británii. Po vyhlásení výsledkov súťaže krásy bola nová Miss Slovensko šťastná a prekvapená. Jej hlavnou favoritkou bola súťažiaca s číslom tri Lucia Uhrinová. „Myslela som si, že vyhrá – je blond, vysoká, krásna,“ povedala Longauerová. Všetky svoje ceny si bezprostredne po finále ešte nestihla spočítať, veľmi sa však tešila z postupu na prestížnu medzinárodnú súťaž Miss World, ktorá sa tento rok bude konať v Londýne. „Dúfam, že budem dobre reprezentovať Slovensko, náš folklór i tradičný ľudový kroj,“ uviedla Miss Slovensko 2014.

„Je to veľmi úprimné, veľmi prirodzené dievča, ktoré sa na nič nehrá. Má veľmi prirodzený prejav, ovláda svetový jazyk, profesionálne tancuje a nikdy s ňou neboli žiadne problémy, takže ja si myslím, že sme vybrali najlepšie, ako sme mohli,“ zhodnotila voľbu novej Miss Slovensko Magda Šebestová. „Teším sa a dúfam, že ten rok zvládne a bude mať aspoň polovicu z tých zážitkov, čo mám ja,“ zaželala novej Miss Karolína Chomisteková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom