Mojsejová pôjde na slobodu! Nepredĺžili jej väzbu!

Zdieľať
Nora Mojsejová
Zakladateľka a jednotka na kandidátke, Nora Mojsejová na TB novovzniknutej strany Strana slobodného slova Nory Mojsejovej, na ktorej predstavitelia strany predstavili kandidátov do volieb 2012. Bratislava, 8. december 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Senát Krajského súdu v Košiciach na utorňajšom neverejnom zasadaní zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Košice I a lehotu trvania väzby u obvinenej Eleonóry Mojesejovej nepredĺžil.

Mojsejová pobudne za mrežami do tretieho októbra. Po prepustení z výkonu väzby bude obvinená trestne stíhaná na slobode. Vo vyšetrovacej väzbe je Eleonóra M. od 3. septembra 2013.

Začiatkom septembra požiadal prokurátor súd o tretie predĺženie väzby Eleonóry M. ešte o ďalšie mesiace – až do 3. februára 2015. Ako hlavný dôvod jej ponechania vo väzbe aj po 3. októbri udala prokuratúra stále neukončené vyšetrovanie. Argumentovala vysokým počtom skutkov, obvinených aj vyšetrovaných obchodných spoločností, ktoré si neoprávnene uplatňovali odpočty DPH. Okresný súd mu čiastočne vyhovel a Eleonóre M. predĺžil väzbu o dva mesiace. Krajský súd uznesenie okresného zrušil.

Košická podnikateľka čelí obvineniu zo zločinu neodvedenia dane a poistného v čase od januára 2007 do mája 2010. Spolu s ňou je obvinených ďalších vyše 20 osôb. Voči Eleonóre M. je 20 obvinení. Výška škody presiahla 6,5 milióna eur. V prípade uznania viny hrozí Mojsejovej sedem až 12 rokov straty slobody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom