Muž bol mŕtvy celých 90 minút. To, čo videl na druhej strane všetkých vydesilo

Zdieľať
smrť

Čo sa stane po tom, čo zomrieme? To je otázka, na ktorú sa všetci snažíme nájsť odpoveď. Touto otázkou sa zaoberajú predovšetkým vedci, ale stále sa im nedarí na ňu nájsť odpoveď. Občas im dosť pomôžu ľudia, ktorí prežili klinickú smrť a následne rozprávajú o tom, čo sa dialo potom.

Alistair Blake prežil klinickú smrť. Vďaka svojim skúsenostiam mohol celému svetu povedať, čo bolo na druhej strane. Z jeho slov behá mráz po chrbte. Všetko sa to stalo v januári 2019. Melinda sa snažila podať prvú pomoc svojmu manželovi, kým neprišli záchranári. Muž bol klinicky mŕtvy – nejavil žiadne zjavné známky života.

Srdce mu netĺklo, nedýchal, bol bez krvného obehu. „Technicky som bol mŕtvy 90 minút. Pamätám si, ako som šiel v sobotu večer spať – a ďalšia vec, ktorú si pamätám bolo, že som sa vo štvrtok ráno zobudil na invalidnom vozíku a šiel som na JIS na koronárne oddelenie,“ priznal Blake.

„Ľudský mozog úplne zablokoval to, čo sa medzitým stalo.“ Austrálčan sa priznal, že „na druhej strane“ nevidel nič iné ako prázdnotu. Neboli tam žiadne svetlá ani hlasy. Bolo to pre neho veľmi strašidelné. V dôsledku tejto skúsenosti sa však na svoj život pozeral inak. „Teraz mám úplne iný prístup k životu. Znížil som počet pracovných hodín a snažím sa viac spojiť s rodinou a priateľmi,“ priznal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom