Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž našiel na pláži skutočne zvláštnu vec. Keď zistil, o čo ide, skoro to s ním seklo

zub
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zub youtube.com
reklama:
reklama:

Občas sa nám pošťastí a nájdeme niečo, čo sme v živote nevideli. Šťastie na také veci majú ľudia, ktorí sa venujú skúmaniu oceánov, ktoré, ako veľmi dobre viete, sú z 95 % nepreskúmané. Skrývajú mnoho vecí a živočíchov, ktoré nikto v živote nevidel a tak nie je prekvapením, že keď sa raz za čas niečo nové z nich vyplaví, dokáže nás to poriadne vydesiť.

Po silnej búrke z dna Atlantického oceánu vrhli vlny na pobreží pláže v Severnej Karolíne podivný predmet, ktorý neskôr objavil odpočívajúci Danny Bland. Danny si predmet vyplavený z oceánu poriadne prezrel a snažil sa prísť na to, čo to vlastne našiel. Lenže márne. O čo si myslíte, že ide?

Pred miliónmi rokov bola naša Zem skutočne obývaná skutočnými „hlbinnými príšerami“! Na našej planéte sa nachádzali skutočne zvláštne živočíchy, ktoré dnes už samozrejme neuvidíme. Čo však vidieť môžeme sú pozostatky po nich, ktoré sa raz za čas podarí niektorým šťastlivcom nájsť.

To, čo Danny v skutočnosti našiel, bol zub megaladóna, vyhynutého druhu žraloka, ktorý na našej planéte žil pred asi 3,6 miliónmi rokov počas obdobia od raného miocénu do pliocénu. Ide o skutočne ojedinelý nález, ktorý však napriek svojej ojedinelosti nemá nijako vysokú cenu. Cena takého zuba sa pohybuje okolo tisíc dolárov, teda niečo málo cez 20 tisíc korún. Taký nález i finančná odmena za neho by však urobila radosť úplne každému.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 9. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: