Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž poslal do továrne na výrobu vakcín falošnú bombu. Pozrite, aký dostal trest!

Mreze_sita.webp
Foto: SITA
reklama:
reklama:

LONDÝN 24. novembra (SITA/AP) – Muž, ktorý poslal do britskej továrne na výrobu vakcín proti koronavírusu falošnú bombu, pôjde na viac ako dva roky do väzenia. Rozhodol o tom v stredu britský súd. Zo závodu vo Walese, ktorý vyrába očkovaciu látku spoločnosti AstraZeneca, museli v januári evakuovať približne 120 ľudí po tom, čo tam 54-ročný Anthony Collins poslal podozrivý balíček. Privolaní pyrotechnici v zásielke nenašli žiadne výbušniny.

„Collins si bol plne vedomý dopadov svojho konania a rozhodol sa brániť zavedeniu vakcíny v čase, keď bol program ešte v plienkach,“ uviedol vyšetrovateľ Adam Marshall

Úrady zachytili ďalšie podobné balíčky, ktoré odsúdený poslal do kancelárie britského premiéra Borisa Johnsona, do laboratória v čínskom Wu-chane a na základňu amerického letectva v Anglicku.

Collinsova obhajkyňa Janice Brennanová uviedla, že jej klient mal diagnostikovanú poruchu osobnosti a bol dlhodobo posadnutý zasielaním listov a balíkov. Ako dodala, vyvinul sa uňho „obsedantný záujem“ o COVID-19 a vakcíny. Sudca David Griffith-Jones však konštatoval, že Collins úmyselne poslal falošnú bombu a „veľmi dobre vedel, že to vyvolá strach a chaos“.

Collins pri zatknutí polícii povedal, že zásielka, ktorá okrem iného obsahovala kalkulačku, záhradnú rukavicu a štyri baterky, mala vedcom a vláde pomôcť zvládnuť pandémiu koronavírusu. Sudca toto tvrdenie označil za „detinské a úplne zvrátené“. Collinsovi vymeral trest 27 mesiacov vo väzení, od ktorého sa odčíta čas, ktorý strávil vo väzbe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 24. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: