Muž sa stal dobrovoľne bezdomovcom a žobraním si zarobil veľa peňazí

Zdieľať
žobranie

Už ste niekedy premýšľali nad tým, aké to je byť bez domova, potulovať sa ulicami a žobrať? Určite ste si bezdomovcov zaškatuľkovali ako chudobných ľudí bez domova, ktorí nemajú ani cent a žijú zo dňa na deň z toho, čo vonku nájdu. Alebo ste si mysleli, že všetky peniaze, ktoré sa im podarí nazbierať, využijú na kúpu alkoholu. Lenže ono to tak vôbec nemusí byť, pretože niektorí bezdomovci sa v skutočnosti majú lepšie, než si myslíte. Premýšľali ste fakt niekedy nad tým, koľko peňazí takýto bezdomovec skutočne má? Koľko peňazí dokáže zarobiť žobraním?

Ed Stafford je muž, ktorý si dobrovoľne vyskúšal život bezdomovcov. Strávil dva mesiace v uliciach Londýna, Manchestru a Glasgowu. Pokiaľ si myslíte, že bol jeho život na ulici ťažký, ste na omyle. Dokonca on sám bol prekvapený a šokovaný, koľko si niektorí bezdomovci dokážu zarobiť žobraním. Ed si za noc dokázal vyžobrať až na 200 libier.

„Žobranie je v skutočnosti oveľa lukratívnejšie, než som si kedy predstavoval. V londýnskych uliciach si môžete zarobiť pokojne až 200 libier za noc. Stretol som bezdomovcov, ktorý mi hovoril, že pokiaľ za deň nezarobí 100 libier, považuje to za obrovský neúspech.” Je vám teda asi jasné, že bezdomovci sa zle nemajú a zohnať jedlo pre nich nie je najmenším problémom. Ed o tom vie svoje a počas života na ulici dokonca pribral 5 kilogramov! Niektorí bezdomovci vraj dokonca dostávajú toľko jedla, že ho musia vyhadzovať.

Áno, 6 tisíc za jeden jediný deň, to je naozaj veľa peňazí. Problém je však v tom, že bezdomovci sa v skutočnosti nechcú mať dobre. Na život na ulici si zvykli, bývať v dome alebo byte si už ani nedokážu predstaviť a keďže im je toľko peňazí v podstate k ničomu, utratia ich často za drogy alebo alkohol. A čo bolo pre Eda najväčší problém?

Ed tvrdí, že najhoršie bolo zohnať miesto na spanie a dodržiavať hygienu. Nečudujú sa však, prečo si bezdomovci život na ulici doslova užívajú. Hovorí, že ako bezdomovec cítil určitý pocit nezávislosti, na ktorý si skutočne ľahko zvykol. Chápe, že bezdomovci si môžu robiť v podstate to, čo chcú, čo je dôvod, prečo so situáciou, v ktorej sa nachádza, nechcú nič robiť. No koniec koncov, kto by sa chcel vracať do „obyčajného života“, keď si ako bezdomovec môže zarobiť 6 tisíc denne?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom