Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž si kúpil starý karavan a prerobil ho na „obrovskú prenosnú kameru“

0001_24 850x679.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Od vytvorenia prvej fotografie ubehlo už dobrých „pár“ rokov. Doba napreduje a neustále môžeme skúmať nové technológie. Pozrite sa, ako poňal fotografovanie tento muž. 

V súčasnosti sú kamery zabudované do takmer každého smartphonu, čo znamená, že schopnosť zachytiť a archivovať obrázok je doslova v dlani takmer každej osoby. Digitálne fotoaparáty umožňujú profesionálnym fotografom získať perfektné obrázky kdekoľvek a kedykoľvek. Jeden fotograf však prišiel s geniálnym a kreatívnym nápadom vrátiť sa do starých čias fotografovania a výsledky sú ohromujúce.

0110_dsc_9994 850x1068.jpg
Foto: www.imgur.com

Brendan Barry je profesionálny fotograf z Anglicka. Porozprával, ako vznikol jeho projekt „Caravan Camera“. Pred rokom Brendan vyrobil starú školskú kameru. Použil na ňu preglejku, sklenenú tabuľu a nejaký recyklovaný materiál. Taktiež potreboval aj vojenské antény, ktoré si požičal od kamaráta.

Karavan.jpg
www.instagram.com

Neskôr dokonca postavil ešte väčší prístroj, ktorý fungoval lepšie ako jeho predchádzajúca verzia, nebol však mobilný. Krátko na to ho napadla myšlienka projektu „Caravan Camera“. Kúpil si starý karavan cez internet, za ktorý zaplatil približne 200 eur a začal ho prerábať.

Vytvoril si držiak na šošovku a priestor pre priehľadné priehradky v interiéri, čím urobil všestrannú kameru a tmavú miestnosť na fotografovanie. Šikovný fotograf potom zavolal kamaráta menom Pat Cullum, aby mu karavan pomaľoval zvonka. Konečný výsledok je ohromujúci. Karavan vyzerá presne ako obrovská kamera na kolesách.

You can NEVER get bored of this view!! #caravancam #ultralargeformat #homemadecamera #diycamera #filmcameraclub #cameraobscura

A post shared by Brendan Barry (@brendanbarryphoto) on

Na týždeň Brendan karavan zaparkoval s povolením riaditeľa pop-up umeleckého priestoru, aby zistil, či to naozaj funguje. Počas týždňa urobil fotoportréty asi 300 okoloidúcich. Ľudí pozval najprv dovnútra karavanu, aby im ukázal, ako to funguje. Následne ich poslal von zapózovať, aby vytvoril fotografiu.

Následne zavolal ľudí späť do karavanu, aby videli celý vývojový proces tvorenia fotografií. Výsledné snímky sú neuveriteľné a jedinečné. Podobne, ako klasické digitálne alebo „smartphonové“ snímky. Brendan tiež využíva svoje skúsenosti s „Caravan Camera“ ako nástroj pre výučbu fotografovania pre študentov, a určite je to jedinečná metóda.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 23. októbra 2017Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: