Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Myslíš si, že keď si sadneš na verejný záchod, môže to byť nebezpečné! Aká je pravda?

zachod titulka
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Hádam každý z nás stál pred otázkou, či sa pri sedení na verejnom záchode nemôže nakaziť nejakou hroznou chorobou. A tak si zo strachu obkladáme toaletnú misu tonami záchodového papiera alebo vykonávame potrebu v polohe „na lyžiara“. Aká je však pravda o sedení na verejnom záchode?

Stránka BuzzFeed sa rozhodla zistiť, či má nejaký význam napríklad to, že si pred použitím toalety obložíme záchodovú misu toaleťákom a oslovila odborníka na imunológiu a mikrobiológiu.

V úvode videa sa dozvedáme, či si vôbec niekto z opýtaných sadá pri vykonávaní potreby na verejnom záchode na misu. Samozrejme, všetci vyhlásili, že to nerobia a nechápu, ako to niekto môže urobiť.

Na otázku, prečo to nerobia, odpovedali, že je to poriadne nechutné. Toaletnej misy sa totiž pred tebou dotýkalo milión cudzích zadkov, záchodová misa podľa iných môže byť ocikaná alebo inak znečistená.

zachod

Profesor William DePaolo, ktorý je odborníkom na mikrobiológiu a imunológiu k celej záchodovej „kauze“ mal čo povedať a zbúral tak mýty, ktoré o sedení na toalete kolujú. Takže – ak si sadneš na verejný záchod, určite nemôžeš dostať nejakú infekciu. Infekcia sa totiž prenáša najčastejšie cez ústa alebo oči či dýchacie cesty. Preto, ak si po použití toalety neumyješ ruky a náhodu si dáš prst do úst, môžeš ochorieť. Zadkom sa však nenakazíš!

Tak keď pôjdeš nabudúce na verejnú toaletu a nevyzerá to tam ako na nejakej slovenskej vlakovej či autobusovej stanici, pokojne si sadni. Ak si umyješ po toalete ruky, nič sa ti nemôže stať! :-)

Samozrejme, fajnovky boli, sú aj budú, tak nech pokojne aj naďalej mieria z bezdotykovej polohy do záchodovej misy. Prajeme im veľa presných zásahov!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 15. decembra 2014Zdroj youtube.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: