Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Myslíš si, že kupuješ slovenské výrobky? Pozri sa, ktoré zo „slovenských“ výrobkov sú vyrobené napríklad v Česku!

tit
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj ty uprednostňuješ slovenské výrobky v dobrej vôli, že tým podporíš našu ekonomiku? Nuž, možno sa stalo, že si kúpil niečo, čo u nás vyrobené nebolo…

1. Slovakia Chips a Tradičné slovenské zemiačky

Pôvodne sa čipsy vyrábali v trenčianskych Nozdrkovciach, no nemecká firma Intersnack ich výrobu pred 10 rokmi zrušila. Slovensko totiž nie je dokonalou krajinou pre pestovanie a zber zemiakov, a tak sa výroba presunula do českej obce Choustník.

chips3-new
Zdroj: Slovakia ChipsFoto: www.imgur.com

2. Jesienka, Pikao a Salko

Značka Tatra ťa mohla ľahko uviesť do omylu, že mlieko, z ktorého sú tieto maškrty vyrobené, pochádza od našich kráv. Skutočnosť je však taká, že kondenzované mliečka sa vyrábajú v Pardubickom kraji. A ak sa pýtaš, prečo sa Jesienka volá Jesenka, odpoveď je jednoduchá. Keďže sa mliečko vyrába v Česku, zostal jej názov „počeštený“. Mimochodom, majiteľom mliekarne je už 3 roky Andrej Babiš.

tn2_obrazek_141
Zdroj: TatraFoto: www.imgur.com

 3. Bambino

Veru, ani červené črievko, ktoré sa mnohým spája s detskými časmi, sa nevyrába u nás. Vyrába sa v Hodoníne, vo francúzskej firme, kde sa dokonca nachádza aj vývojové stredisko tavených syrov.

Horizon33_2014-6-24_13-40-47
Zdroj: BambinoFoto: www.imgur.com

4. Slovakia Party Mix

Slané chrumky a tyčinky vyrába nemecká spoločnosť Intersnack u našich južných susedov, teda v Maďarsku.

chips1
Zdroj: Slovakia ChipsFoto: www.imgur.com

5. Slovenské halušky v prášku

Značky Dr. Oetker a Vitana, ktoré majú výrobu v Česku, sa nás snažia presvedčiť o tom, že české prášky sú skvelým základom pre pravé slovenské halušky.

krabka_halusky_CMYK
Zdroj: VitanaFoto: www.imgur.com

6. Pivo Stein

Tradičné bratislavské pivo Stein sa kedysi vyrábalo neďaleko Trnavského mýta. Budova aj značka sa v roku 2007 predali a bratislavské pivo sa dnes varí vo Vyhniach vo firme Steiger. Platí to však len pre fľaškové pivo. Pivo Stein v plechovkách a plastových fľašiach sa varí v českom pivovare Zubr.

konzum
Zdroj: SteigerFoto: www.imgur.com

7. Zlatý Bažant – svetové slovenské?

Zlatý Bažant sa vyrába v maďarskom závode v Soporni, ale aj v Česku. Okrem toho sa toto pivo varí aj v Rusku a v Bielorusku.

zb5-800x600
Zdroj: HeinekenFoto: www.imgur.com

8. Maslo Rajo

Už skoro desať rokov sa vozí slovenská smotana do Wesserburgu v Bavorsku a odtiaľ sa k nám naspäť dováža „tradičné“ maslo. Vraj preto, že v Nemecku je jeho výroba rýchlejšia a modernejšia.

tradicne-maslo
Zdroj: RajoFoto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 24. júna 2014Zdroj sme.sk
reklama:
reklama:
reklama: