Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na dne oceánu žijú živočíchy úplne bizarného vzhľadu. Ako vyzerajú?

živočích
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
živočích youtube.com
reklama:
reklama:

Vedecký tím skúmajúci biodiverzitu vôd z oblasti okolo Kokosových ostrovov sa po 35 dňoch výskumu dočkal prekvapivých výsledkov. Kokosové ostrovy, predtým známe aj ako Keelingové, sa nachádzajú cez 2 000 kilometrov od Perthu, rozľahlého austrálskeho mesta na západnom pobreží.

Oceán je tu ponorený v tajomstvách a v tme, v prostredí priamo nabádajúcom k vedeckým výskumom. V týchto podmienkach sa často vyskytujú tie najprapodivnejšie bytosti a pustiť sa do ich teritória predstavuje skutočnú výzvu. Potápači sa takto stretli s niekoľkometrovou medúzou alebo tvormi, ktorým boli vďaka ich priehľadnej koži vidieť orgány. Aj také živočíchy boli nájdené pri skúmaní oceánskej oblasti Kokosových ostrovov. V priebehu 35 dní sa podarila pokryť oblasť 13 tisíc kilometrov a okrem fascinujúcej scenérie vedecký tím objavil aj množstvo nových druhov zvláštneho vzhľadu.

ryba
rybayoutube.com

Aké živočíchy vás môžu v temných vodách stretnúť?

Medzi najzaujímavejšie exempláre patrí napríklad úhor so želatínovou kožou a zmenšenými očami alebo aj relatívne roztomilý netopier. Ten na pohľad skôr než netopiera pripomína platesa s ľudským výrazom a ružovou kožou. . V ňufáku má návnadu, s ktorou môže pohybom lákať korisť.

Pre vedcov je nález nových druhov vždy skvelou správou, pretože v dnešnej dobe moderných technológií predstavuje neznalosť raritu. Hoci je oceán nebezpečný svojou nevypočítateľnosťou a hladnými obyvateľmi, ukazuje v celej svojej kráse kompletnú symbiózu jednotlivých častí, ktorá fascinuje a láka desiatky miliónov ľudí.

Preto treba vo výskumoch pokračovať a snažiť sa o neustále zlepšovanie, ktoré nám možno raz pomôžu prírodu pochopiť lepšie. Zatiaľ sa jedná o jednu veľkú záhadu zastrenú mnohými tajomstvami, ktorá funguje na úplne inom princípe ako ľudská myseľ.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: