Na dne oceánu žijú živočíchy úplne bizarného vzhľadu. Ako vyzerajú?

Zdieľať
živočích
živočích youtube.com

Vedecký tím skúmajúci biodiverzitu vôd z oblasti okolo Kokosových ostrovov sa po 35 dňoch výskumu dočkal prekvapivých výsledkov. Kokosové ostrovy, predtým známe aj ako Keelingové, sa nachádzajú cez 2 000 kilometrov od Perthu, rozľahlého austrálskeho mesta na západnom pobreží.

Oceán je tu ponorený v tajomstvách a v tme, v prostredí priamo nabádajúcom k vedeckým výskumom. V týchto podmienkach sa často vyskytujú tie najprapodivnejšie bytosti a pustiť sa do ich teritória predstavuje skutočnú výzvu. Potápači sa takto stretli s niekoľkometrovou medúzou alebo tvormi, ktorým boli vďaka ich priehľadnej koži vidieť orgány. Aj také živočíchy boli nájdené pri skúmaní oceánskej oblasti Kokosových ostrovov. V priebehu 35 dní sa podarila pokryť oblasť 13 tisíc kilometrov a okrem fascinujúcej scenérie vedecký tím objavil aj množstvo nových druhov zvláštneho vzhľadu.

ryba
ryba youtube.com

Aké živočíchy vás môžu v temných vodách stretnúť?

Medzi najzaujímavejšie exempláre patrí napríklad úhor so želatínovou kožou a zmenšenými očami alebo aj relatívne roztomilý netopier. Ten na pohľad skôr než netopiera pripomína platesa s ľudským výrazom a ružovou kožou. . V ňufáku má návnadu, s ktorou môže pohybom lákať korisť.

Pre vedcov je nález nových druhov vždy skvelou správou, pretože v dnešnej dobe moderných technológií predstavuje neznalosť raritu. Hoci je oceán nebezpečný svojou nevypočítateľnosťou a hladnými obyvateľmi, ukazuje v celej svojej kráse kompletnú symbiózu jednotlivých častí, ktorá fascinuje a láka desiatky miliónov ľudí.

Preto treba vo výskumoch pokračovať a snažiť sa o neustále zlepšovanie, ktoré nám možno raz pomôžu prírodu pochopiť lepšie. Zatiaľ sa jedná o jednu veľkú záhadu zastrenú mnohými tajomstvami, ktorá funguje na úplne inom princípe ako ľudská myseľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom