Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na hokejovom zápase v Košiciach sa priotrávili desiatky ľudí! Čo sa stalo?

HASIÈI: Zlikvidovali rozsiahly požiar lakovne
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Hasièi zlikvidovali rozsiahly požiar lakovne v Galante. Požiar im nahlásili v nedeľu popoludní (26. októbra), po príchode na miesto bola lakovòa celá v plameòoch a spod strešnej konštrukcie vychádzal hustý dym. Na mieste zasahovalo 34 hasièov z Galanty, Serede, Trnavy, Dunajskej Stredy a Šale, k dispozícii mali osemnás kusov hasièskej techniky. Bratislava, 27. október 2014. Foto: SITA/HaZZ Galanta
reklama:
reklama:

V nemocnici v Šaci ošetrovali jedenásť a v UNLP 21 pacientov postihnutých otravou kysličníkom uhoľnatým

KOŠICE 19. januára – Z 36 postihnutých osôb, ktoré sa v nedeľu večer priotrávili kysličníkom uhoľnatým na zimnom štadióne v Čani v okrese Košice okolie, jedenásť ošetrili v 1. Súkromnej nemocnici v Košiciach – Šaci a ďalších 21 v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach.

Podľa vyjadrenia medicínskeho riaditeľa Nemocnice Košice-Šaca Jána Slávika išlo u pacientov hospitalizovaných u nich o intoxikácie vyžadujúce liečbu v hyperbarickej komore (HBO). „Práve pobyt v nej je jedinou liečbou takého druhu otráv. Keďže pacienti mali vyššie hladiny CO v krvi ako päť percent, pričom u niektorých to bolo až 19 percent, boli umiestňovaní do tejto komory. Dvaja neabsolvovali HBO v danom rozsahu, keďže ju nezvládali po zdravotnej stránke. Týchto pacientov čaká ešte dnes pobyt v nej. Pacienti sú hospitalizovaní na troch našich oddeleniach podľa vedľajších príznakov, a to na neurologickej JIS, klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie ako aj na internej klinike. Zdravotný stav všetkých pacientov je stabilizovaný, v norme sú aj hodnoty oxidu uhoľnatého v krvi,“ povedal Slávik. Ako ďalej uviedol, pacientov čaká ešte ďalšia liečba. Mali by absolvovať ešte päť pobytov v hyperbarickej komore, čo znamená, že budú v nemocnici minimálne päť dní, prípadne sa môžu rozhodnúť pre ambulantnú formu starostlivosti.

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice do polnoci ošetrili 21 intoxikovaných osôb z Čane, ktorí sa sťažovali prevažne na bolesti hlavy, prejavovala sa u nich celková slabosť, malátnosť až nevoľnosť a niektorí mali aj kolapsové stavy, informovala hovorkyňa univerzitnej nemocnice Ladislava Šustová. Pacientom urobili interné vyšetrenia, EKG vyšetrenie ako aj vyšetrenie na stanovenie hladiny kysličníka uhoľnatého v krvi. „Väčšina ľudí bola vyšetrená ambulantne a takmer všetci podstúpili liečbu kyslíkom. Na krátkodobú hospitalizáciu boli prijatí traja pacienti s ľahšou formou otravy kysličníkom uhoľnatým, ktorých v priebehu dňa prepustíme domov,“ povedala Šustová.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 19. januára 2015Zdroj SITA, © SITA 2015, ilustračná: SITA
reklama:
reklama:
reklama: