Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na niektorých hroboch sa nachádzajú mreže. Z dôvodu budete mať strach

hrob
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
hrob youtube.com
reklama:
reklama:

V minulosti pre nás nebolo nič prekvapujúce inštalovať mreže do okien alebo na balkóny v budovách v nižších poschodiach, kedy neexistovala iná ochrana proti zlodejom. Ale prečo dávať na hroby mreže?

Pokiaľ budete mať niekedy možnosť navštíviť staré anglické cintoríny, naskytne sa vám zvláštny, až prekvapivý pohľad. Nad jednotlivými hrobmi sú mreže. Podobné stavby je možné vidieť na mnohých miestach Spojeného kráľovstva, napríklad v Škótsku. Tento pohľad vyvoláva mnoho otázok, niekedy prekvapivých temných teórií. V minulosti sa verilo, že sa tak chovajú zombie, upíri a ďalší zlí duchovia, aby sa nemohli dostať na povrch hrobov.

Na prelome 18. a 19. storočia sa medicína výrazne rozvinula vo Veľkej Británii a vo zvyšku Európy. Viac ako predtým začali lekári skúmať anatómiu ľudského tela, spoznávať nové choroby a hľadať účinnejšie metódy operácií. Vedci však mali problém s čerstvým výskumným materiálom, na ktorom sa mohli učiť a vykonávať experimenty.

Doteraz boli v súlade so zákonmi Veľkej Británie vykonávané testy na telách zosnulých bezdomovcov alebo odsúdených na smrť. Potreby vedy a veľký záujem o povolanie lekára však prevyšovali možnosti zásobovania ľudskými mŕtvolami, čo viedlo k extrémnemu obchodovaniu s ľudskými mŕtvolami, za ktoré vtedajšie lekárske fakulty platili nemalé čiastky. Pokušenie profitovať bolo také veľké, že mŕtvoly začali miznúť z mestských a vidieckych cintorínov, najmä v Anglicku a Škótsku, vďaka vzkriesiteľom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 28. novembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: