Na pustom ostrove strávil 29 rokov

Zdieľať
Masafumi Nagasaki
Masafumi Nagasaki youtube.com

Masafumi Nagasaki (87) z Japonska žije na pustom ostrove 29 rokov. V roku 2018 sa vrátil do civilizácie. Pred časom sa však rozhodol svoj milovaný ostrov navštíviť. Obyvatelia boli mužovou reakciou ohromení. Je to úžasné! Podivný príbeh pustovníka. Vo svojich 53 rokoch sa rozhodol dištancovať od všetkých civilizácií. Vybral si pustý ostrov, kde strávil 29 rokov svojho života. V roku 2014 sa svet dopočul o „nahom pustovníkovi“, keď tento príbeh zaznamenali zamestnanci spoločnosti Docastaway, ktorá organizuje prehliadky opustených oblastí.

V roku 2018 ho našiel miestny rybár ležať na pláži a odniesol ho z ostrova Sotobanari. Japonská vláda zabezpečila, aby mal dostatok jedla a prístrešia. Muž sa síce vracal k iným ľuďom, ale veľa priateľov si nenašiel. „Nagasakiho osobnosť je komplexná a priamočiara. Nikto v Japonsku nechápe jeho výstredný spôsob života,“ vysvetľuje zakladateľ Docastaway Alvaro Cerezo. Yawen má 87 rokov. Chce ísť na svoj ostrov aspoň na pár dní. Úrady súhlasili a muž videl, ako sa jeho reakcia stala virálna.

Na zverejnenom videu môžeme vidieť, ako šťastný muž „ide domov“ a dvíha ruky. Osemdesiatsedemročný muž sa vyzliekol a začal sa vo vode kúpať. Nebolo pochýb o tom, že mu výlet urobil radosť a až vtedy sme si uvedomili, že Nagasaki nie je tak silný, ako bývalo. Keď som ho prvýkrát stretol v roku 2014, mal 79 rokov. Je veľmi obratný, energický a dokáže prežiť na pustom ostrove. Teraz má však takmer 87 rokov a posledné štyri roky strávil v malej miestnosti,“ povedal Cerezo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom