Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Záhorí zadržali dvoch ľudí. Políciu upozornili na ich podozrivé správanie, hrozí im väzenie!

POLÍCIA: Poèas víkendu 348 nehôd
foto: SITA/Juraj Rošèák
reklama:
reklama:

TRNAVA 23. novembra (SITA) – Policajti z Brodského v okrese Skalica prichytili pri čine dvoch mužov vo veku 56 a 69 rokov, ktorí s detektormi kovov vyhľadávali v okolí archeologické nálezy. Na ich podozrivé konanie upozornili políciu ľudia.

Keď mužom zo Záhoria detektor označil v zemi kovový predmet, motykou vyhĺbili jamu. Policajti mužom všetky nástroje zaistili a oboch na mieste obmedzili na osobnej slobode. Podozriví nakoniec skončili v celách policajného zaistenia a po vykonaní potrebných úkonov ich vyšetrovateľ prepustil na slobodu.

„Prípad vyšetrujeme ako prečin poškodzovania a znehodnocovania archeologického dedičstva. Za tento skutok by si samozvaní archeológovia mohli posedieť vo väzení jeden rok až päť rokov,“ informuje trnavská polícia na sociálnej sieti. Zároveň upozorňuje, že hľadaním archeologických predmetov bez príslušného povolenia sa každý amatérsky archeológ dopúšťa protiprávneho konania. Nemusí ísť len o priestupok, ale v závažnejších prípadoch to môže byť aj trestný čin.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 23. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: