Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na zázname z roku 1995 bol videný muž so smartfónom. Je to cestovateľ časom?

smartfón
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
smartfón youtube.com
reklama:
reklama:

19. augusta 1995 sa na MGM Grand v Las Vegas stretol Mike Tyson s Pate McNeeleym. Záznamy tohto súboja stále existujú a práve pri sledovaní jedného z nich si divák všimol neobvyklý detail. Jeden z ľudí v publiku držal v ruke smartfón.

Cestovateľ v čase

Video rýchlo vyvolalo u užívateľov internetu podozrenie z cestovania časom. Mnoho ľudí bolo presvedčených, že pri súboji je niekto z budúcnosti a rozhodli sa naň zamerať. Prípad dokonca zaujal aj televíziu Inside Edition, ktorá o ňom pripravila reportáž. Redakcia išla aj o krok ďalej a ukazuje sa, že nejde o jediné video z minulosti, na ktorom sú vidieť predmety podobné tým dnešným.

Aké je vysvetlenie?

V roku 1999 bol uvedený na trh prvý telefón s fotoaparátom. Smartfóny s dotykovou obrazovkou a fotoaparátom boli predstavené v roku 2006. Mohol niekto nahrať udalosti boja Mika Tysona v roku 1995 chytrým telefónom? Môže sa nám to zdať šialené, ale existuje na to vysvetlenie. S najväčšou pravdepodobnosťou človek považovaný za cestovateľa časom drží v rukách kompaktný fotoaparát Logitech s názvom FotoMan, ktorý sa objavil v roku 1991 a veľmi pripomína dnešnú podobu smartfónu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: