Na zázname z roku 1995 bol videný muž so smartfónom. Je to cestovateľ časom?

Zdieľať
smartfón
smartfón youtube.com

19. augusta 1995 sa na MGM Grand v Las Vegas stretol Mike Tyson s Pate McNeeleym. Záznamy tohto súboja stále existujú a práve pri sledovaní jedného z nich si divák všimol neobvyklý detail. Jeden z ľudí v publiku držal v ruke smartfón.

Cestovateľ v čase

Video rýchlo vyvolalo u užívateľov internetu podozrenie z cestovania časom. Mnoho ľudí bolo presvedčených, že pri súboji je niekto z budúcnosti a rozhodli sa naň zamerať. Prípad dokonca zaujal aj televíziu Inside Edition, ktorá o ňom pripravila reportáž. Redakcia išla aj o krok ďalej a ukazuje sa, že nejde o jediné video z minulosti, na ktorom sú vidieť predmety podobné tým dnešným.

Aké je vysvetlenie?

V roku 1999 bol uvedený na trh prvý telefón s fotoaparátom. Smartfóny s dotykovou obrazovkou a fotoaparátom boli predstavené v roku 2006. Mohol niekto nahrať udalosti boja Mika Tysona v roku 1995 chytrým telefónom? Môže sa nám to zdať šialené, ale existuje na to vysvetlenie. S najväčšou pravdepodobnosťou človek považovaný za cestovateľa časom drží v rukách kompaktný fotoaparát Logitech s názvom FotoMan, ktorý sa objavil v roku 1991 a veľmi pripomína dnešnú podobu smartfónu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom