Najbizarnejšie zákazy na svete, za ich porušenie vám hrozí pokuta aj väzenie

Zdieľať
Najbizarnejšie zákazy
Ilustračné foto gettyimages.com

Ako sa hovorí – iný kraj, iný mrav. Niektoré činnosti, ktoré vo svojej krajine považujeme za bežné, môžu byť v iných krajinách sveta zakázané. Môže sa vám to zdať absurdné, avšak až do chvíle, keď za porušenie zákazu dostanete pokutu, či dokonca niekoľkoročné väzenie.

SINGAPUR – Zákaz žuť žuvačku

Žuvačky sú v Singapure úplne zakázané. Pokuta za porušenie tohto nariadenia môže dosiahnuť až 100-tisíc eur, prípadne skončíte na dva roky v singapurskom väzení. Žuvačku môžete žuť, len ak vám ju predíše lekár na terapeutické účely. Za jej odhodenie na ulici tiež zaplatíte pokutu. Pokuta vám hrozí napríklad aj keď po sebe nespláchnete na verejných toaletách.

zákaz žuť žuvačku
V Singapure je zakázané žuť zuvačku. gettyimages.com

THAJSKO – Zákaz kritiky kráľovskej rodiny

V Thajsku je kráľovskej rodine prejavovaná veľká úcta a akékoľvek urážky či kritika na jej adresu sú prísne trestané. Narušitelia tohto nariadenia sa vystavujú riziku niekoľkoročného väzenia. Trest hrozí tiež tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom zneuctia Budhu. Pri návšteve budhistických pamiatok musia mať návštevníci zahalené plecia, dlhé nohavice a musia sa vyzuť.

JAPONSKO – Zákaž fajčiť na verejných miestach

Japonsko je krajinou, ktoré intenzívne bojuje proti tabaku a snaží sa všemožne znižovať počet fajčiarov v krajine. Okrem toho, že tu platí zákaz fajčenia na verejnosti, zakázané je tiež napríklad fajčenie počas home office. Niektoré firmy dokonca pomúkajú pre nefajčiatov niekoľko dní dovolenky navyše. Počet fajčiarov v krajine sa tak každým rokom znižuje.

zákaz fajčenia na verejnosti
V Japonsku je zakázané fajčiť ne verjnosti. gettyimages.com

FRANCÚZSKO – Zákaz pomenovať prasa Napoleon

Podľa francúzskych zákonov nesmie byť meno slávneho cisára ničím pošpinené. Preto tu platí zákaz pomenovania prasaťa menom Napoleon. To, že sú Francúzi veľkí patrioti je všeobecne známe. Napríklad v rádiách sa cez deň musí vysielať minimálne 70 percent hudby od francúzskych interpretov. Ďalším francúzskym pravidlom je zákaz bozkávania sa na koľajniciach.

ŠVAJČIARSKO – Zákaz umývania auta v nedeľu

Švajčiarsko je krajinou mnohých zaujímavých zákazov. Jedným z nich je zákaz umývania auta, či vešania prádla v nedeľu. Kosenie trávy v nedeľu je dokonca považované za trestný čin. Zakázané je tiež splachovanie záchoda a hlasné prdenie po 22:00. Pokutu môžete dostať aj vtedy, ak si zabudnete vo svojom aute kľúče a necháte ho otvorené.

zákaz umývania uata v nedeľu
Za umývanie auta v nedeľu môžete vo Švajčiarsku dostať pokutu. gettyimages.com

AMERIKA – Zákaz orálneho a análneho sexu

V niektorých amerických štátoch sa stretnete s bizarnými zákazmi, týkajúcimi sa sexuálnych praktík. V Severnej Karolíne je zakázany orálny sex, vo Virgínii, Utahu, Mississipi a Georgii je okrem orálneho zákázany aj análny sex. V Texase vás zas napríklad potrestajú za to, že v miestnej krčme vypijete postojačky viac ako tri dúšky alkoholu.

INDONÉZIA – Zákaz masturbácie

V mnohých krajinách východného sveta je masturbácia považovaná za niečo vrcholne nečisté a trestuhodné, rovnako ako napríklad nevera. Tresty za takéto sexuálne prehrešky sú pritom omnoho prísnejšie ako v európskych krajinách. Ak vás odhalia pri masturbácii v Indonézii, hrozí vám trest zoťatia hlavy, žiadne pokuty, väzenia, ani kompromisy!

TURECKO – Zákaz obchádzať internetové obmedzenia

Turecko je krajinou, ktorá je známa tým, že v nej platia určité obmedzenia, čo sa týka voľného používania intentetu. V roku 2017 napríklad krajina zablokovala prístup na medzinárodnú encyklopédiu Wikipédia, po troch rokoch ju však opäť obnovila. Vláda tiež zablokovala niektoré sociálne siete a médiá. Zakázené je tieto obmedzenia obchádzať pomocou VPN.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom