Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najdojímavejšia ľadová výzva ťa rozplače! Vieš vôbec, proti akej hroznej chorobe títo ľudia bojujú?

Horizon33_2014-8-25_10-38-9
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Za posledné týždne sa akoby roztrhlo vrece s videami, ktoré ukazujú ľudí polievajúcich sa ľadovou vodou a vyzerá to tak, že mnohí ani len netušia, čo je podstatou Ice Bucket Challenge.

Stalo sa to populárne, pre mnohých je to len zábava a je dosť možné, že aj teba niekto vyzval, aby si si na hlavu vylial vedro s ľadovou vodou.

Ale nezabúdame na niečo? Táto výzva totiž nevznikla len tak z dlhej chvíle! Táto výzva v sebe nesie posolstvo pre boj s veľmi ťažkou a zákernou chorobou, ktorej priebeh je skutočne hrôzostrašný.

Toto video natočil 26-ročný mladík, ktorého mama aj stará mama trpia amyotrofickou laterálnou sklerózou a pred časom bola aj jemu diagnostikovaná táto ťažká choroba, na ktorú lekári stále nepoznajú liek.

Horizon33_2014-8-25_10-36-25

Ochorenie as začína prejavovať svalovou slabosťou, kŕčami, nasledujú problémy s dýchaním, rozprávaním a prehĺtaním. Postupom času tak chorí nedokážu sami prijímať potravu a ani dýchať. Lekári uvádzajú, že pacienti, ktorí trpia touto chorobou, prežijú v priemere 5 rokov a okolo 20% prežije s touto chorobou aj viac ako 5 rokov.

Horizon33_2014-8-25_10-36-54

Zaujímavou výnimkou je jeden z popredných svetových teoretických fyzikov Stephen Hawking, ktorý s touto chorobou žije už viac ako 50 rokov.

Cieľom výzvy je teda vyzbierať peniaze na výskum lieku, ktorý by pomohol pacientom s amyotrofickou leterálnou sklerózou. Tak na to mysli, keď ťa niekto náhodou vyzve…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 25. augusta 2014Zdroj youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: