Najdrahšie hotely sveta, za jednu noc zaplatíte viac ako zarobíte za mesiac

Zdieľať
The Plaza, NYC
The Plaza, NYC Foto: www.imgur.com

Na svete existujú miesta, o ktorých môže bežný smrteľník iba snívať. Napríklad hotely, v ktorých za jednu noc zaplatíte sumu, na ktorú musíte pracovať celý mesiac. Napriek tomu, sú ľudia, ktorí takéto ubytovanie využívajú. Pozrite sa, koľko stojí noc v najdrahších hoteloch na svete.

1.Emirates Palace Hotel, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Cena za izbu: Od 500 dolárov za noc

Emirates Palace Hotel je symbolom luxusu a bohatstva. Nachádza sa v srdci Abú Dhabi a jeho architektúra je inšpirovaná arabskou kultúrou a históriou. Vo vnútri hotela sa nachádzajú prvotriedne reštaurácie, bazény, wellness centrum a samozrejme súkromné pláže.

Emirates Palace Hotel, Abu Dhabi, SAE
Emirates Palace – Abu Dhabi, United Arab Emirates www.gettyimages.com

2. The Plaza Hotel, New York City, USA

Cena za izbu: Od 800 dolárov za noc

The Plaza Hotel je jedným z najprestížnejších hotelov v New Yorku. Nachádza sa na slávnej Piatej avenue a je známy svojou eleganciou a exkluzivitou. Hostia tu majú k dispozícii luxusne zariadené izby, vynikajúce reštaurácie a nechýba ani wellness centrum.

The Plaza New York
The Plaza Hotel, New York City, USA Foto: www.imgur.com

3. Burj Al Arab Jumeirah, Dubaj, Spojené arabské emiráty

Cena za izbu: Od 1 000 dolárov za noc

Burj Al Arab Jumeirah je jedným z najikonickejších hotelov na svete a zároveň jediným sedemhviezdičkovým hotelom. Jeho tvar pripomína plachetnicu a nachádza sa na umelom ostrove v Dubaji. Hotel ponúka exkluzívne apartmány, súkromné pláže, bazény a luxusné reštaurácie

Burj Al Arab Jumeirah
Burj Al Arab Jumeirah AP Photo/Jon Gambrell

4. The Ritz-Carlton, Tokyo, Japonsko

Cena za izbu: Od 1 200 dolárov za noc

The Ritz-Carlton v Tokiu je známy svojim nádherným výhľadom na mesto a prvotriednou gastronómiou. Nachádza sa v luxusnej štvrti Roppongi a ponúka elegantné a luxusne zariadené izby. Hostia tu majú prístup k špičkovej reštaurácii, wellness centru a vnútornému bazénu.

The Ritz-Carlton, Tokyo
The Ritz-Carlton, Tokyo www.gettyimages.com

5. The Dorchester, Londýn, Spojené kráľovstvo

Cena za izbu: Od 1 500 dolárov za noc

The Dorchester je legendárny luxusný hotel nachádzajúci sa v prestížnej londýnskej štvrti Mayfair. Svojimi elegantnými izbami a kvalitnými službami si získal množstvo slávnych hostí. Hotel ponúka viacero reštaurácií s michelinskými hviezdičkami, luxusný wellness a verejné priestory.

The Dorchester, London
The Dorchester, London AP Photo/Kirsty Wigglesworth

6. Hotel President Wilson, Ženeva, Švajčiarsko

Cena za izbu: Od 2 000 dolárov za noc

Hotel President Wilson v Ženeve sa pýši titulom jedného z najluxusnejších hotelov na svete. Nachádza sa pri brehu Ženevského jazera s nádherným výhľadom na Alpy. Jeho apartmán „Royal Penthouse Suite“ je považovaný za najväčší a najdrahší hotelový apartmán na svete. ´

7. The Savoy, Londýn, Spojené kráľovstvo

Cena za izbu: Od 2 500 dolárov za noc

The Savoy je legendárny hotel v Londýne, ktorý sa nachádza pri brehu rieky Temže. Svojimi elegantnými izbami a históriou si vytvoril povesť jedného z najprestížnejších hotelov na svete. Hostia si tu môžu vychutnať luxusné ubytovanie, exkluzívne reštaurácie a pravidelné živé hudobné vystúpenia v ikonickej sále Savoy.

Pozn.: Ceny za noc v jednotlivých hoteloch sú orientačné a závisia od ročného obdobia, sezónnosti, obsadenosti, druhu izby, či špeciálnych požiadaviek klientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom