Najhoršie mafie a gangy z celého sveta. Nechceli by ste ich stretnúť

Zdieľať
mafia

Poznáte väčšinu alebo aspoň niektoré z najznámejších organizácií na svete? Niektoré si zakladajú na prísne stavaných kódexoch, niektoré ihneď trestajú smrťou, a väčšinu ani nie je možné zničiť. Jednoducho na to nikto nemá. Pozrite sa na prehľad tých najstrašnejších z nich. Nelegálne obchody, predaj drog, prostitúcia, predaj zbraní, výpalné, únosy, lúpeže, obchodovanie na čiernom trhu, hromady peňazí, neskutočný luxus a šéfovia, ktorí majú obrovský rešpekt. To všetko a ešte mnoho ďalšieho presne zapadá do opisu mafií a drogových kartelov.ň

Yakuza

Zločinecká organizácia so samurajským kódexom. Yakuza vyžaduje od svojich členov absolútnu poslušnosť a vyznačuje sa veľmi prísnou hierarchiou. Živí sa takmer všetkým, čo spadá pod nelegálnu činnosť. Zvláštnosťou tejto organizácie je, že bola založená pre pomoc a ochranu obyčajných ľudí proti vládnucej elite.

Jao Pho

Čínska zločinecká organizácia, ktorá operuje prevažne v Thajsku. Zameriava sa predovšetkým na legálne obchody a tie zakrývajú ich nelegálne praktiky v infiltrácii polície, armády a politiky.

Triáda

Pôvodom z Hongkongu, teraz operujú po celej Číne, Malajzii, Singapure, Veľkej Británii alebo aj v USA. Prísna hierarchia, dokonalá organizačná štruktúra a veľká brutalita v každom nelegálnom odbore. To robí z Triády veľkého nepriateľa polície.

Heijin

Thajwanská zločinecká organizácia, pôvodne pochádza zo skupín mladistvých výtržníkov. Obživa pomocou drobnej kriminality, obchodu s drogami už ich asi prestalo baviť. Súčasný Heijin sa zúčastňuje skôr globálnych finančných obchodov a ďalších machinácii.

Izraelská mafia

Jedna z najkvalitnejších inštitúcii. Nejedná sa ani tak o mafiu, ale skôr o niekoľko skupín, ktoré sa skladajú hlavne z Arabov alebo ruských židov žijúcich v Izraeli.

Talianska mafia

Pašovanie drog, zbraní a pranie špinavých peňazí. To je už skoro klasika. Obchod s bielym mäsom, zisk na nelegálnych skládkach nebezpečného odpadu, aj takto sa dá v organizovanom zločine zarábať. Je jednou z najstarších  zločineckých organizácii na svete.

Albánska mafia

Jedná sa o mafiu orientujúc sa na tisíce žien, ktoré využívajú k prostitúcii. keď neposlúchnu, sú nemilosrdne popravené. Táto mafia je preslávená bezohľadnosťou a brutalitou, ale i pašovaním heroínu, zbraní a cigariet.

Kambodžský organizovaný zločin

Jedná sa o samostatnú jednotnú organizáciu ale ich záujem je prostý. Zarábať peniaze z prostitúcie, zneužívanie žien, alebo i z organizácie sexu pre turistov.

Ruská mafia

Jedna z najznámejších mafii na svete. Presnejšie sa jedná o ruský organizovaný zločin, ktorý sa skladá z Čečencov a Ukrajincov. Živia sa nelegálnym obchodom s drogami alebo so zbraňami. O tejto mafii sa vie, že má prakticky svojich ľudí všade,a je skoro nemožné s ňou bojovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom