Návrat zo záhrobia. Dve ženy opisujú rovnaký zážitok, prešli tunelom, vrátili sa, ich čas totiž ešte nenadišiel

Zdieľať
tunel

Dve ženy, obe skončili v kóme a obe opisujú obdobné zážitky vo „chvíli smrti“. Betty Eadie a Jessie Sawyer boli po lekárskej stránke niekoľko okamihov mŕtve a dnes môžu rozprávať o svojich neobvyklých zážitkoch. Podľa oboch žien existuje posmrtný život a Boh, počas svojho putovania na onom svete sa obe navyše stretli so svojimi priateľmi, ktorí už nežijú. Betty a Jessie sa od onoho momentu, keď „nežili“ už smrti neboja a rozprávajú o kráse, ktoré nebo ponúka.

„Cítila som, ako odchádzam!“

Betty má 78 rokov, ale jej rozprávanie sa viaže k dobe pred mnohými rokmi, kedy prekonala hysterektómiu, chirurgické odstránenie maternice, pri ktorom začala masívne krvácať. Cítila každú kvapku krvi, ktorú stratila, pričom zrazu zistila, že duša odchádza z tela a videla pod sebou ležať svoje vlastné telo na nemocničnej posteli. V tej chvíli si uvedomila, že je mŕtva. Chcela však vidieť svoju rodinu a „letela“ teda do ich domu, kde videla svojho muža v kresle aj nič netušiace deti.

Tunel so svetlom na konci

Betty pokračuje vo svojom rozprávaní o tom, ako sa neskôr vrátila späť do nemocnice, pričom následne prešla tmavým tunelom na koniec, kde sa objavilo svetlo. Tam videla mŕtveho priateľa, vedela teda, že je mŕtva. Podľa jej slov ju v ten okamih objal Ježiš Kristus a vysvetlil jej, že ešte nenadišiel čas, ale dovolil, aby sa porozhliadla po najkrajšej záhrade, v ktorej jej boli sprievodkyňami tri ženy. Práve tieto anjeliky ju odprevadili až k Bohu, ktorý naliehal, aby sa vrátila do svojho tela. Neskôr tak urobila a prebrala sa opäť k vedomiu. Odvtedy nemá Betty strach a na posmrtný život sa teší.

„Smrti sa nebojím, môžem umrieť hneď!“

Jessie Sawyer mala v čase zážitku so smrťou iba 31 rokov. Matka dvoch detí prekonala gynekologickú operáciu, po ktorej začala masívne krvácať a bola prevezená do nemocnice v kritickom stave. Vo svojej „chvíli smrti“ opisuje tunel aj svetlo, rovnako Jessie sa stretla s priateľkou, ktorá bola už niekoľko rokov mŕtva. Aj ona sa však musela z krásneho prostredia vrátiť späť do svojho tela. Ako sama ale hovorí, smrti sa už nebojí a môže umrieť pokojne hneď.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom