Nebezpeční migranti na našom území? Polícia má jasnú odpoveď: Nič sa nedeje

Zdieľať
Kolaz najky policia migranti.jpg
Foto: Facebook - Polícia Slovenskej republiky

Vlna nelegálnej migrácie na Slovensku vyvoláva obavy. Polícia tvrdí, že neeviduje trestný čin, no občania sú ako na ihlách. Čo sa skrýva za týmto fenoménom a prečo sa niektoré informácie šíria ako požiar? Čítajte ďalej, aby ste zistili, aký je skutočný stav vecí.

Polícia dosiaľ neeviduje trestný čin spáchaný nelegálnymi migrantmi. Nenarúšajú ani verejný poriadok. Na sociálnej sieti o tom informovala polícia. „Policajný zbor má situáciu pod kontrolou,“ uviedla.

Zdôraznila tiež, že pre migrantov ostáva Slovensko len tranzitnou krajinou a idú ďalej na západ. „Samozrejme, polícia situáciu nepodceňuje a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť je pripravená konať,“ doplnila polícia.

Policajti tiež upozornili, že na sociálnych sieťach sa šíria rozličné manipulatívne videá, ktoré sa usilujú šíriť strach a paniku s cieľom získať prospech.

„Neverte im a overujte informácie,“ apeluje polícia a dodáva, že dlhodobo pracuje na opatreniach na zvládnutie situácie s nelegálnou migráciou tak, aby bol čo najmenej obmedzený každodenný život obyvateľstva, a to najmä v prihraničných oblastiach.

„Touto cestou vyzývame občanov, aby v prípade podozrenia z narušenia verejného poriadku, alebo páchania trestnej činnosti neváhali kontaktovať políciu na č. 158,“ uzavrela polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom