Nebezpečný a obrovský požiar: Hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch

Zdieľať
Najky titulka kolaz.jpg
Foto: Hasičský a záchranný zbor

Po dlhých hodinách zásahu sa podarilo situáciu dostať pod kontrolu, pričom k zraneniam, našťastie, nedošlo. Aké podrobnosti nám prezradil hovorca HaZZ a ako dopadli merania ovzdušia?

Takmer päť desiatok profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri nedeľňajšom večernom požiari technologického zariadenia vo výrobnej hale v Trenčíne. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, udalosť sa zaobišla bez zranení.

Hasičom požiar na ulici K výstavisku nahlásili krátko po 19.00 hod. „Požiarom bola zasiahnutá výrobná linka galvanizovne, pričom plamene sa postupne rozšírili aj na strechu postihnutého objektu. Priestor haly bol silno zadymený,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska postupne jedenásť hasebných a jeden lafetový prúd. Po lokalizácii požiaru hasiči vo vnútorných priestoroch haly požiar likvidovali dvoma hasebnými prúdmi s ťažkou penou a pomocou práškových hasiacich prístrojov.

Počas zásahu vykonávali hasiči v okolí požiariska priebežný monitoring ovzdušia, pričom počas meraní neboli zaznamenané zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia. Po likvidácii požiaru krátko po 22.00 požiarisko hasiči skontrolovali a miesto udalosti odovzdali zástupcom spoločnosti.

„Pri udalosti sa nikto nezranil, príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania expertíznou skupinou z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR,“ dodal Petrík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom