Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemecká firma mieri na Slovensko! Čo všetko žiada od vlády?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

RATISLAVA 15. novembra (SITA) – Nemecká spoločnosť Handtmann, ktorá v priemyselnom parku v Kechneci buduje nový závod na výrobu hliníkových odliatkov pre automobilový priemysel za viac ako 87 mil. eur, žiada od štátu investičný stimul. Ministerstvo hospodárstva SR chce firme podľa materiálu zaradeného na utorkové rokovanie vlády ponúknuť pomoc 4,5 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Vďaka investícii by do konca roka 2025 malo vzniknúť 158 nových pracovných miest. O projekte informovali pri príležitosti začatia výstavby závodu ešte v lete roku 2019 vtedajší podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši, veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku Joachim Bleicker a predstavitelia firmy Handtmann. Ukončenie prác na investičnom zámere je plánované na koniec roka 2023 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity výroby prijímateľ predpokladá v roku 2025.

Okrem toho bude v utorok kabinet schvaľovať nové znenie Národného programu aktívneho starnutia na roky 2021 – 2030 a vyhodnocovať sa budú aj úlohy a prijaté opatrenia vyplývajúce z materiálu Implementácia európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF) z 31. marca 2021 v gescii Ministerstva hospodárstva SR, Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR či Ministerstva dopravy a výstavby SR.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 15. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: