Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemocnice nesúhlasia so zákonom o lieku. Podľa nich ohrozuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti!

Foto: ilustračné, SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 14. januára (SITA) – Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) zásadne nesúhlasí s novelou zákona o lieku, ktorý vstúpil do platnosti 1. januára 2022. Informovala o tom v tlačovej správe. Nemocnice združené v ANS sa ohradzujú voči vykonateľnosti tohto zákona, nakoľko z ich pohľadu dochádza reálnemu ohrozeniu poskytovania adekvátnej zdravotnej starostlivosti. V tejto súvislosti preto odporučí svojim členom pokračovať počas prechodného obdobia do konca februára 2022 v preskripcii spôsobom platným do 31. decembra 2021.

„Systém eZdravia neumožňuje špecialistom vidieť celú preskripciu, čiže z nevedomosti tak môže dôjsť k duplicitám v liečbe s neželanou možnosťou predávkovania, nežiadúcim interakciám, a takto aj k ohrozeniu zdravia pacienta,” uviedla asociácia. Zdravotníci podľa nej považujú tento neodborný zásah do legislatívy za úder pod pás a ďalšie zaťaženie špecializovaných ambulancií a nemocníc administratívou. ANS preto žiada s okamžitou platnosťou pozastavenie platnosti novely zákona o lieku, pokračovanie v preskripcii spôsobom platným do 31. decembra 2021 a zároveň žiada celý zákon podrobiť širokej diskusii.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 14. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: