Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neočkovaní sa zbláznili? Píšu inzeráty, chcú sa nechať nakaziť covidom. Právnik prezradil, čo im za to hrozí

koronavírus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
koronavírus www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vláda sa snaží urobiť všetko preto, aby donútila ľudí k očkovaniu. Neočkovaní sa zase snažia urobiť čokoľvek preto, aby mohli robiť všetko, čo si zaumienia a to bez toho, aby sa museli očkovať. Situácia, v ktorej sa nachádzame, je veľmi zložitá. Vláda sa rozhodla otočiť k neočkovaným chrbtom. Tí by sa v pondelok nemali dostať do reštaurácií, krčiem alebo na kultúrne podujatia a to do tej doby, než sa rozhodnú naočkovať. Prestanú totiž platiť akékoľvek testy a jedinou vstupenkou na obľúbené miesta je QR kód potvrdzujúci, že je daná osoba očkovaná.

Opatrenia proti šíreniu epidémie koronavírusu sa neustále sprísňujú. Ľudia tak hľadajú rôzne kľučky, ako ich obísť. Lenže sa dostávame do veľmi zaujímavej situácie, keď už nejde iba o falšovanie certifikátov. Niektorí jedinci sa dohovárajú na tom, že sa nechajú zámerne nakaziť koronavírusom, aby získali potrebnú imunitu. Ide však o nielen veľmi nebezpečný prístup, ale aj prístup, ktorý je trestný.

Vláda vyvíja na ľudí tlak a robí všetko preto, aby sa nechali očkovať. Antivaxeri zase robia všetko preto, aby sa očkovať nemuseli a snažia sa zaistiť si bezinfekčnosť. Predaj falošných testov alebo falšovanie certifikátov nie je však jediný spôsob, ktorým sa snažia jedinci odmietajúci očkovanie obísť pravidlá.

„Rada by som prišla na kávu k pozitívnemu“, znie jeden z inzerátov. Tento bizarný spôsob môže byť nielen nebezpečný, ale aj trestný. „Rada by som prišla vypiť kávu k niekomu, kto je pozitívny. Po nakazení, odmena. Píšte do ss,” píše jedna žena. Nikdy ale nemôžete mať istotu, že priebeh choroby bude ľahký a bez komplikácií. Taký spôsob, ako obísť pravidlá, vás môže stáť aj život. Odborníci varujú, že za tento čin môže hroziť obrovská pokuta a okrem toho takýmto jedincom odkazujú, že vakcinačná imunita je oveľa lepšia ako tá po chorobe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 23. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: