Neskutočná krutosť! Unesený Brit prosí o život, islamisti poslali nahrávku jeho žene!

Zdieľať
Alan Henning
This undated family handout photo shows British man Alan Henning, currently held hostage by Islamic State (IS) and whose life was threatened in the IS video in which they beheaded David Haines. British officials have dropped efforts to prevent the naming of hostage Alan Henning. Henning is the hostage threatened in the latest Islamic State video, which announced the beheading of hostage David Haines. In the video, Henning is shown briefly on camera and also threatened with death. British officials and Henning’s family had asked the press not to publish his name out of concern for his safety, but that request was dropped Sunday afternoon. Britain's prime minister says Islamic State terrorists pose a "massive" security threat that cannot be ignored. David Cameron says the extremists who beheaded two American journalists and now a British aid worker "are not Muslims, they are monsters." (AP Photo/PA Wire) UNITED KINGDOM OUT - NO SALES - NO ARCHIVES

Manželka britského humanitárneho pracovníka Alana Henninga, ktorého v Sýrii uniesli ozbrojenci z radikálnej skupiny Islamský štát, dostala audionahrávku, na ktorej jej manžel prosí o život.

Radikáli už totiž minulý týždeň pohrozili jeho popravou v prípade, že sa bude Británia angažovať v boji proti Islamskému štátu. Henning sa už údajne postavil pred islamský súd, ktorý podľa manželky rozhodol, že sa nedopustil špionáže. „Prepustite Alana, prosím,“ odkázala Islamskému štátu a dodala, že jej manžel prišiel do Sýrie pomáhať. Štyridsaťsedemročného Brita zadržali v decembri minulého roku na severozápade Sýrie, kde bol v rámci konvoja privážajúceho pomoc pre miestnu nemocnicu.

Manželka Alana Henninga prosí o jeho prepustenie:

Islamský štát zverejnil minulý týždeň video nahrávku s popravou Davida Hainesa, 44-ročného otca dvoch detí zo Škótska, ktorého zadržali islamisti pred rokom, keď pracoval v Sýrii pre francúzsku humanitárnu agentúru ACTED. Na nahrávke ho popravil muž hovoriaci s britským prízvukom. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o toho istého muža, ktorý za uplynulý mesiac popravil aj dvoch amerických novinárov Jamesa Foleyho a Stevena Stoloffa.

Poprava Davida Hainesa:

Poprava bola podľa Islamského štátu pomstou za pomoc britskej vlády pri vyzbrojovaní irackých a kurdských armád, ktoré bojujú proti sunnistkým povstalcom. Londýn sa zatiaľ rozhodol nevyslať vojakov do Iraku, túto možnosť však nechal otvorenú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom