Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveríte koľko stojí to najdrahšie štúdium v zahraničí. Toľko nenašetrí niekto ani za celý život

Harvard
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Harvard www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Škola tá je len zadarmo, takto to berie až 80% českých a slovenských študentov. Nevedia si predstaviť platiť za to, že budú chodiť do školy. Veľa ľudí sníva o tom, aby mohli študovať na nejakej škole v zahraničí. A nás zaujímalo, koľko si musíte pripraviť peňazí, keby ste chceli študovať na najlepších univerzitách z celého sveta. Tieto sumy čo vám ukážeme je za rok štúdia na univerzite.

Veľa ľudí si musí požičať, aby mohli študovať a niektorí to splácajú ešte niekoľko rokov po štúdiu. Hold, dobrá univerzita robí svoje. Pokiaľ máte možnosť, tak do nej choďte, už sa nebude opakovať. Je jasné, že to nie je ľahké. Ako všade aby ste sa niekam dostali, musíte urobiť nejaké skúšky, a tie má každá škola-univerzita iné. Nemáme nič proti slovenským školám, ale ak máte možnosť, bude to najskôr lepšie v zahraničí.

Tak ako prvú univerzitu tu máme Massachusetts Institute of Technology, ktorá sa nachádza v USA a tam stojí ročné štúdium okolo 42 tisíc eur. To je slušné, čo?

Potom tu máme asi najznámejšiu univerzitu a tou je Harvard a tam stojí ročné štúdium 40 tisíc eur. Áno sú to až astronomické čiastky, ktoré si my slovenskí študenti nedokážeme predstaviť dať za štúdium.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 2. júna 2022
reklama:
reklama:
reklama: