NEUVERITEĽNÉ: Tragická zrážka s električkou v Bratislave. Nebola to jediná nehoda za posledné dni!

Zdieľať
Najky titulka 18.jpg
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel, Canva

V priebehu posledných dvoch dní došlo k trom nešťastným incidentom. Dôsledkom týchto nehôd boli vážne zranenia a jedna smrť.

Bratislavskí dopravní policajti dokumentujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala dnes krátko po 15.00 na Vajnorskej ulici pri zastávke MHD Odbojárov. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, chodec po zrážke utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujú.

Za posledné dva dni evidujú bratislavskí dopravní policajti tri zrážky chodcov s električkami MHD na území Bratislavy. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v dvoch prípadoch utrpeli chodci zranenia, vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocnici. „Jeden prípad skončil tragicky, 14-ročný chlapec utrpel pri zrážke zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedol hovorca. Zároveň upozornil, že všetky tri prípady súviseli s nepozornosťou chodcov.

Od začiatku tohto roka pritom evidujú v hlavnom meste celkovo šesť zrážok chodcov s električkami. „V tejto súvislosti chodcom opäť pripomíname, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov,“ zdôraznil Szeiff. Ako dodal, električka má v porovnaní s autami výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. „Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke,“ doplnil hovorca.

V stredu 18. októbra približne o 8.00 zrazila električka chodkyňu na Karloveskej ulici. Ďalšia nehoda sa stala v rovnaký deň na rovnakej ulici krátko pred 10.00 hod. Električka zrazila chodca, ktorý rovnako ako v prvom prípade skončil so zraneniami v nemocnici. Vo štvrtok 19. októbra krátko po 15.00 na Vajnorskej ulici zrazila električka 14-ročného chlapca, ktorým svojim zraneniam podľahol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom