Neuveriteľné zárobky hercov z Priateľov! Koľko zarábajú po 16 rokoch od skončenia?

Zdieľať
Priatelia

Šesť hlavných hercov z jedného z najpopulárnejších sitcomov všetkých čias stále zarába imanie vďaka licenčným poplatkom a dohodám o predaji seriálu ďalším globálnym staniciam. Priatelia skončili pred 16 rokmi, ale ich popularita zostáva vysoká, o čom svedčí päťročná licencia v hodnote 5 miliárd dolárov, ktorou sa americká služba HBO Max nevyhýba plateniu nákladov.
Priatelia debutovali v roku 1994 a za desať rokov vyprodukovali 236 epizód. V prvej sezóne hlavné obsadenie zarobilo 22 500 $ za epizódu. V druhej sezóne sa príjem epizódy vyšplhal na 40 tisíc a s každou ďalšou epizódou sa príjem šiestich hercov postupne zvyšoval. V treťom diele si herec zarobil 75-tisíc, vo štvrtom viac ako 10-tisíc. V šiestej sezóne bol plat za epizódu 125 000 $ a v siedmej a ôsmej sezóne herci zarobili ohromujúcich 750 000 $ za epizódu.

O tom, že posledné číslo série Priatelia je zlatou baňou, ktorá má reprezentovať slávnych šesť Newyorčanov, bolo napísaných mnoho. Za epizódu vtedy vybrali neuveriteľných 700 000 libier. To vyvoláva otázku Jennifer Aniston (53), Courteney Cox (58), Lisy Kudrow (57), Davida Schwimmera (54), Matthewa Perryho (53) a Matta Lee Blanka. Medzi fanúšikov zaujalo miesto, ako veľmi Telle Brown (53) dostal za pamätný kus . Americký záujem je taký veľký, že HBO GO, ktorá program vysiela, má problém s výpadkom.

Podľa britskej správy „Sun“ ide o sumu 2,1 milióna libier. Z hľadiska celkového odhadovaného čistého majetku hercov je najlepší Jennifer Aniston s 300 miliónmi dolárov, Courteney Cox so 150 miliónmi a Perry so 120 miliónmi dolárov. V sume sú zahrnuté aj náklady na ostatné položky.

Posledné dve série zarobili viac ako 1 milión dolárov za epizódu, vďaka čomu sa Jennifer Aniston, Courtney Cox a Lisa Kudrow stali najlepšie platenými herečkami v čase podpisu zmluvy. Herci dostávajú platy aj dnes, aj keď na seriáli zarobili veľa peňazí a len v minulej sezóne si každý zarobil 22 miliónov dolárov. Podľa správy USA Today z roku 2015 Warner Bros. Herci dostávajú 20 miliónov dolárov ročne, čo znamená, že každý herec zarába 3,3 milióna dolárov ročne. Herci zarábajú peniaze na základe licenčných dohôd, ktoré podpisujú počas natáčania epizód. Táto suma sa môže zdať neuveriteľná, ale 20 miliónov šiestich hercov sú iba 2% ročného zisku štúdia Warner Bros. Bude sa získavať tovar a rôzne zmluvy, ako sú vysielacie práva. Áno, Warneri skutočne zarobili 1 miliardu dolárov ročne vďaka sitcomu, ktorý skončil pred 16 rokmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom